Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz avval aki nem jár suliba?

Mi lesz avval aki nem jár suliba?

Figyelt kérdés
18 éves leszek most márciusba,és már apukám kapott pénzbirságot 20.000 ft-ot ezután mi lehet ha továbra sem járok?? És november ota nem járok..mi lehet a következöö büntetés?És ha nem fizetjük ki a büntetés?
2013. febr. 28. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Oké hogy most leszel 18 éves, de ezt a tanévet már végig kell járndo. Ha iskola időben leszel 18 éves ez lehet akár szeptember 1. is akkor végig kell már csinálnod azt a tanévet nincs mese.

Egyébként miért nem jársz?

Meg majd a helyi jegyző felfogja apádat keresni és majd magasabb pénzbírságot fog kiszabni, illetve majd bukni fogja a családit is. Járj tovább iskolába, ezt a kis időt már kibírod.

2013. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tezstvír vagy simán megúszod.
2013. febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Újabb pénzbírság, a családi pótlék megvonása, és az idei év (legalábbis amióta nem jársz) visszakövetelése.

Amikor betöltötted a 18 évedet, onnantól kezdve cseszheted mert semmi iskolai végzettséged nem lesz a 8 általánoson kívül.

10 év múlva megkérdezheted magadtól, hogy megérte-e a lógni..

2013. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
legyél magéntanuló
2013. febr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is nehezen bírtam a monoton iskolai éveket, úgyhogy két-háromhetente beiktattam néhány nap szünetet, amit orvossal igazoltattam. Én is sokat játszadoztam a gondolattal, hogy otthagyom a sulit, én úgyis író akarok lenni, ahhoz meg nem kellenek papírok, meg stb, de mégis bennem volt a félsz, hogy mi van, ha ez nem ilyen egyszerű. Utólag örülök, hogy nem hagytam ott a sulit, mert idő közben rájöttem, hogy egy írónak szüksége van tudásra és műveltségre, és kialakult bennem egy kielégíthetetlen tudásvágy, és rájöttem, hogy vagyok annyira jó és eszes én is, hogy egyetemre járhassak. Szeretnék valaki lenni, elképzeltem magamnak egy hivatást, és aszerint akarok cselekedni.

Te is tűzz ki magad elé célokat, és ne érd be olyan pitiáner álmokkal, hogy majd dolgozol egy benzinkútnál, és azzal elleszel - mert hosszabb távon nem fog tudni kielégíteni. Akarsz majd egy szép otthon, elégedett kis csini feleséggel és szép kölykökkel, anyagi gondok nélkül, és egyéb kis kicsapongásokkal, mint például utazgatás, új ruhák, motor, autó stb.

Gondoltál már arra, hogy neked is van eszed a tanuláshoz és nem vagy kevesebb, mint mások? Elképzeltél már magadnak egy szép jövőt? Mersz szépeket álmodni, vagy negatívan állsz hozzá a jövődhöz, és úgy gondolod, nem érdemelsz többet egy raktárosi munkánál?

Ne szúrj ki a jövendőbeli éneddel azzal, hogy most, gyerekfejjel elhanyagolod az iskolát. Tényleg sokáig tart, tényleg unalmas, de megad olyan alapokat, amikre később még szükséged lehet.

Nem tudom, mi lesz azzal, aki nem jár suliba, de ne legyél kőagyú. Ha azt akarod, hogy az emberek tiszteljenek, a családod pedig felnézzen rád a későbbiekben, tegyél azért, hogy elérd az esetleges céljaidat. Ébredj fel!

2013. febr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legalább írni megtanulhattál volna, mielőtt otthagyod a sulit...
2013. febr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!