Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha fizikából és matematikából...

Ha fizikából és matematikából nagy nulla vagyok, akkor olyan szakmát felejtsek el, ahol elektronika van?

Figyelt kérdés

Most eltérő foglalkozásokat írok, de hasonlóak picit. TV szerelés, számítógép szerelés, programozás, garázskapu programozás, autó elektronika programozása, gyártó sori gépek programozása, szerelése. robot technológiai számítógépek programozása...


Szóval az olyan munkakörben(sokat írtam, mind eltérő, de a lényeg érhető) ahol beprogramoznak dolgokat, számítógépek irányítanak, szabályoznak dolgokat, vagy tele van az eszköz számítógéppel, oda kell tudni fizikát, matematikát?


Fizikából mindig 2-3 as voltam, matekból is szint úgy. Most az ilyen szakmákhoz kell a matek, fizika? számolgatni meg minden?

Ha ezek nem mennek, akkor felejtős az ilyen szakmai irány?



2013. febr. 28. 16:11
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
52%
Igen, ha ezek nem mennek, akkor felejtős.
2013. febr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább műszerész irányba gondolkozz.

Főiskolán a legtöbb helyen kell a matek, tehát azt gondolom hogy középfokon elvégzel egy sulit műszerész szakmával vagy elkezdesz más irányba gondolkodni.

2013. febr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát eléggé, persze bármi történhet. Pl. azért nem szereted a matekot, mert: tényleg nem érdekel vagy esetleg úgy van tanítva, hogy eleve taszító (ami ma sajnos elég gyakori)?


Mert ha esetleg ez érdekelne, akkor ne add fel, ha finanszírozható menj extra órára magántanárhoz vagy hasonló. Te ismered a lehetőségeidet.


Nekem pl. 6 évig volt rémálom a fizika gimiben, majd az utolsó éven tanárváltás történt és élmény volt minden óra és ami a legjobb: mindent megértettem, nem kellett szenvedni vele. Kiderült, csak a tanár stílusán/hozzáállásán múlott az egész.

2013. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A felsorolt szakmákhoz elsősorban jó memóriádnak kellene lennie, hogy meg tudd jegyezni a számokat.Nos, számokat észben tartani nem mindenkinek könnyű, sokaknak ezért nem is megy a matek.A fizikát is tudni kellene, hiszen az ilyen kütyük szerelésénél, áramerősségeket, ellenállásokat, stb kell kiszámolni, észben tartani, tehát valamilyen szinten számolni kell,nem keverheted össze véletlenül sem a mennyiségeket.A programozásnál szintén, számok megjegyzése elsősorban.

Bár ha ezek közül valamelyiket próbáltad már hobbi szinten és megy, akkor akár szakmád is lehet.Van, aki csak iskolaszinten nem ért a számokhoz.

2013. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!