Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet ezzel a helyzettel...

Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni? Mert én úgy érzem, hogy csorbítja a jogaink érvényesítését ez a fennálló helyzet.

Figyelt kérdés
Megtudtam gyermekem (várhatóan) leendő általános iskolájában, egy tájékoztatón, hogy az első osztályba kerülő körzetes gyermekek száma 75 fő. A szabályozás értelmében 27 fő/osztály lehet, összesen 2 osztály lesz. Érdekes, hogy kb. egy hónappal korábban, egy hasonló tájékoztatón a körzetesek száma még 60 fő volt. Elgondolkodtam. Vajon mi a valószínűbb: 1. egy hónap alatt született 15 gyermek, aki közben tanköteles korúvá vált :-) 2. hirtelen, egy hónap alatt 15 család költözött pont véletlenül ennek az iskolának a körzetébe :-) 3. vannak, akik csak papíron változtatják meg a lakcímüket, azért, hogy bekerüljenek az adott suliba :-) Lehet sokan azt fogják gondolni, hogy rosszindulatú vagyok, de akinek nem ingecskéje ne vegye magára, már csak higiénés okokból se. He-he. Én úgy gondolom, hogy a harmadik válasz a helyes válasz! De félretéve a tréfát, a java most jön. Hiába körzetes a gyermekem (születése óta itt él), sőt az apja is ebbe a suliba járt (szerintem a körzethatár azóta sem változott) nincs garancia arra, hogy bekerül oda, ahová törvény adta joga, hogy bekerüljön. És aki kimarad, annak persze felajánlanak egy másik sulit, ahol még van hely. Tehát nem marad intézmény nélkül egy gyermek sem. Ez jó hír! Viszont, lehet, hogy majd a kerület másik végében lesz egy hely és akkor BKV-n utaztassam a gyermekem naponta kétszer? És vegyem meg a nem olcsó BKV bérletet is, persze. Amit amúgy nem vennék meg, mert a körzetes sulijába 10 perc alatt odaérünk gyalog. Autónk pedig nincsen. És ha csak ránk nem dől az OTP, vagy nem nyerünk egy nagyobb összeget, nem tudom milyen csoda folytán egyébként, akkor nem is lesz! Kérdés, kifizeti nekem az önkormányzat (ill. bocsánat, az állam, mert hogy már állami fenntartás alá kerültek az iskolák) az utazás miatti költségemet? Mert ugyebár rajtam kívülálló okok miatt kellene átutazni a kerületet. Vagy, mi van akkor ha én azt mondom, hogy én ugyan nem vagyok hajlandó egy távoli iskolába vinni a gyermekemet, azért mert rajtam kívül álló okok miatt nem vették fel oda ahová tartozik és akár a bíróságig is elmegyek ez ügyben, ha feljelentenének azért mert nem teljesítem a gyermekem tankötelezettségét?! Javaslom, nem ártana ellenőrizni a lakcímkártyák valóságtartalmát (értsd: valóban ott laknak-e, ahová a kártya szól), mert a csalók miatt a VALÓBAN KÖRZETES GYERMEKEK NEM JUTNAK BE ABBA A SULIBA, AHOVÁ PEDIG TÖRVÉNY ADTA JOGUK BEJUTNI!

2013. márc. 23. 15:22
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!