Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van ehhez joga a tanárnak?

Van ehhez joga a tanárnak?

Figyelt kérdés
Szóval arról van szó hogy az osztályfőnököm állanóan mindenért felhívja anyuékat, de szószerint!! Ha beteg vagyok azonnal hív hogy menjek iskolába, ha éppen nem úgy teljesítek órán, és még azt is megcsinálja hogy hallgatja mit beszélgetek a barátimmal szünetben és ezzel zaklatja anyáékat.És ezt csak velem csinálja! Miért teszi ezt ?? Már majdnem hogy zaklat minket itthon.Van ehhez joga ?? Vagy csak én reagálom túl ??
2013. márc. 25. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Hát ha ez valóban így van akkor én szólnék a igazgatónőnek , mert ha a szüleid nem állítják le akkor csak az az 1 lehetőség van csak. Vagy pedig te megmondod szépen neki , hogy száljon le rólad ,mert ez nem tanár diák kapcsolat , hanem zaklatás. Az a legjobb ha megkérdeznéd tőle ,hogy látta -e a hírekben azt a riportod amikor a zaklató rajztanárt 4 évre börtönbeküldték. Remélhetőleg így leesik neki
2013. márc. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
előző vagyok , ha nem hadja abba akkor írhatsz privátba is
2013. márc. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ez a zaklatás a szüleidet is zavarja, akkor szóljanak a tanárnak, hogy be lehet fejezni. Ha csak téged zavar, akkor nem nagyon lehet mit tenni (max. annyit, hogy legyél egy kicsit figyelmesebb órán)
2013. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Anyáék megpróbálnak beszélni vele.
2013. márc. 25. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Az osztályfőnöknek tulajdonképpen munkaköri kötelessége a szülőket tájékoztatni a tanítványa iskolai előmeneteléről. A szülőnek pedig törvény által előírt kötelességük figyelemmel kísérni és támogatni gyermekük iskolai előmenetelét. Bár a hátteredet nem ismerem, de osztályfőnök akkor szokott ilyet csinálni, ha a szülők nem jelennek meg fogadóórán, szülőin, nem írják alá az ellenőrzőt, illetve ha a diák hajlamos a lógásra, ill. a tanár/szülő "kijátszására". Namost ha nálad ezek az okok fennállnak, akkor igen, nemcsak hogy joga van hozzá, de kötelessége. Ha nem, mert te egy mintagyerek vagy, a szüleid pedig mintaszülők, akkor finoman meg lehet kérdezni, hogy miért fordít ilyen kiemelt figyelmet a te dolgaidra.
2013. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok mintagyerek, de mindig alá van írva az ellenőrzőm , mindig elmennek a szülőre szóval ezért nem értem.
2013. ápr. 5. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!