Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy plágium kinek a felelőssége?

Egy plágium kinek a felelőssége?

Figyelt kérdés
A konzulensé, vagy a hallgatóé? Ha valaki megír egy szakdolgozatot, ami jelentős részben mástól átvett mondatokat tartalmaz, természetesen le van hivatkozva, de nem korrekt módon, formailag a dolgozat hibás, és ha ezt a szakdolgozatot az elkészülte után látja még 3 tanár, és azt mondják hogy remek munka, végül megállapítják az adott dolgozatról később más tanárok, hogy plágium, szerintetek ilyenkor kit terhel a felelősség? A diákot, mert tudnia kellett volna hogy ez így nem jó, vagy a tanárokat, hogy nem jónak titulálták?
2013. márc. 29. 21:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Szóval újra: a diákot terheli a felelősség, mert tudnia kellett volna hogy hibás amit csinál, vagy a 3 tanárt, aki átnézte a szakdolgozatot, és azt mondták h remek munka és nem vették észre h hibás?
2013. márc. 29. 21:47
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ, hogy Schmitt Pál vagy-e vagy csak egy egyszerű diák.
2013. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nagyon kicsi a határ hogy mi van rendesen lehivatkozva vagy mi plágium...Xy szerint a piros gyakran negatív hatással van az akármire de az Én eredményeim ez cáfolják/megerősítik...ez ok

szerintem a piros...az gáz..

van benne ÖNÁLLÓ eredmény?milyen szintű?Mert nem mindegy az sem...

2013. márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nos, annyi az egész hogy egy dolgozatban kb. 10 oldal másnak a kutatását dolgozza fel, szinte ugyanazok a mondatok, viszont le van hivatkozva úgy h szerző, cím, kiadó, kiadás dátuma, oldalszám. Idézőjelek nincsennek, hanem a mondatok vannak saját szavassá tévé, de mivel egy mástól átvett kutatásról van szó, így a mondatok 80%-a ugyanaz. 3 oktató hagyta jóvá ezt a dolgozatot, h remek munka, utána a szakmai bizottság előtt kiderült h ez keményen plágium. A felelősség kit terhel? Engem ez érdekelne. Azt a 3 oktatót, h nem foglalkoztak érdemben a hallgató dolgozatával, és jóváhagyták, holott a szakmai bizottság előtt hemzsegett a hibáktól, vagy a hallgatót h magától nem tudta h ez így nemjó?
2013. márc. 29. 22:16
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja, önálló eredmény nem volt a dolgozatban, mondván a konzulensem, és a másik 2 oktató aki látta a dolgozatot azt mondta hogy nem kell. Mint kiderült a szakmai bizottság előtt, rohadtul kellett volna.
2013. márc. 29. 22:19
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Egyértelműen a szerzőé.

A konzulensé semmiképp.


Ha ki akarnak bszni a bírálókkal akkor őket is elővehetik.

2013. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

őőő szakdoga önálló eredmény/kutatás/elemzés/

valami csakvolt?

2013. márc. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A szerző szeretett volna írni önálló kutatást, de a konzulense azt mondta hogy nem kell, csak összekell ollózni az anyagot. Jó, a szerző én vagyok. De honnan tudhattam volna hogy önálló kutatás kell, ha több tanár mondja az egyetemről hogy nem kell bele semmi önálló munka? Azzal jöttek hogy ez mennyire remek, nem lesz semmi gond stb. Hát mégis volt. A szakmai bizottság előtt elismertem a hibát, ahol azt mondták a felelősség nem engem terhel hanem a konzulensemét, hisz neki kellett volna maximálisan felkészítenie engem a dolgozatra, segíteni és nem lebeszélni az önálló kutatásról stb.
2013. márc. 29. 23:15
 9/15 A kérdező kommentje:
A dologhoz hozzátartozik, hogy ez a dolgozat átment egy intézeti rostán az egyetem aktuális tanszékén, ahol kiváló minősítést kapott. Így lett ugyanebből az anyagból szakdoga, ahol mondták h remek, a konzulensem innentől tett az egészre, majd a szakmai bizottság elé került ahol csak néztek, hogy hol az önálló kutatás??? Egyáltalán hol volt a konzulensem hogy nem segített? Mert érezték a dolgozatból h emellett szakmai segítő nem állt.
2013. márc. 29. 23:18
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Hát ez nagyon szomorú...de szeritem ez nem a Te hibád..és most mi következik?

Le ne ird itt senkinek hogy milyen szak,de még a várost se!

2013. márc. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!