Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy plágium kinek a felelőssége?

Egy plágium kinek a felelőssége?

Figyelt kérdés
A konzulensé, vagy a hallgatóé? Ha valaki megír egy szakdolgozatot, ami jelentős részben mástól átvett mondatokat tartalmaz, természetesen le van hivatkozva, de nem korrekt módon, formailag a dolgozat hibás, és ha ezt a szakdolgozatot az elkészülte után látja még 3 tanár, és azt mondják hogy remek munka, végül megállapítják az adott dolgozatról később más tanárok, hogy plágium, szerintetek ilyenkor kit terhel a felelősség? A diákot, mert tudnia kellett volna hogy ez így nem jó, vagy a tanárokat, hogy nem jónak titulálták?
2013. márc. 29. 21:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

Ez melyik suli, melyik szak? És milyen szint? (alapképzés vagy mesterképzés?)


Amúgy sajnos a diáké. De pl egy BA/Sc dolgozatnál nem is nagyon muszáj irodalomismertetésnél többet tenni.

Illetve milyen következményei lesznek a dolognak?

Meg ki vette észre a plágiumot? Nem csak 1 opponáló volt?

2013. márc. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
nehogymár leirja hogy melyek suli
2013. márc. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

De miért a diák hibája? Honnan tudja a diák, hogy amit csinál az hibás, és rossz, hogyha a saját konzulense javasolja neki hogy ezt így kell megcsinálni? És mikor hajtja a diák, hogy önálló kutatást akar írni, akkor a konzulense lebeszéli róla, mondván hogy "jóezígy'". Senkivel sem konzultáltam érdemben, szakirodalmakat nem kaptam, magam állítottam össze a dolgozatot, majd 3 tanár hagyta jóvá hogy ez mennyire jó munka. Mikor továbbvittem, akkor az ország legelismertebb tanárai mondták h ez bizony plágium.


Én utánanéztem a plágium szó pontos jelentésének, és azt jelenti hogy szöveg átvétele, hivatkozás nélkül, és a szöveged a szerző a sajátjaként tünteti fel. Nekem ilyen nem volt! ott volt alatta a hivatkozás, csak azt kifogásolták hogy más kutatása szerepelt benne az enyém helyett. A szakmaiak egyértelműen a konzulensem tartották felelősnek, mivelhogy nem készített fel érdemben, és neki kellett volna megtanítania engem az alapvető formai, és tartalmi követelményekre. Mindez elmaradt. Kétszer találkoztam a konzulensemmel, akkor is közölte h neki csak egy fél órája van, és h ne vegyem ezt az egészet túl komolyan, szarjam le (bocsánat). A probléma h szentül elhittem a konzulensem és a másik két tanár szavát, bíztam bennük, cserben hagytak, pedig ambiciózus diák vagyok, formálható, képlékeny, és bíztam a segítségben hisz az a terület érdekel amiből a dolgozatomat írtam. Roppant kellemetlen az egész. Következménye nem lesz, mert nem az én hibám, de elhihetitek hogy mennyire égtem... a dolgozatomat 3 tanár látta, többször, mégis hemzsegett a formai és tartalmi hibáktól! Elavult rendelkezések voltak benne, és basszus, senki nem vette észre?:S Ha nekem, mint hallgatónak azt mondja 3 tanár hogy ez mennyire remek munka, persze h elhiszem, hisz az adjunktusok, és egy egyetemi tanár szavát hogy vonhatnám kétségbe?

2013. márc. 29. 23:46
 14/15 anonim ***** válasza:
72%
Kellemetlen lehetett sajnálom...és most megkaptad a rá a jegyet?kész vagy?
2013. márc. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Az ún. "plagizált részeket"- amik a szakmai szerint plágium kiszedtem, és átdolgoztam a SAJÁT szavaimmal. A konzulensemre meg mérhetetlenül haragszom, hogy a jó útra mentem volna az elején, kutatni szerettem volna, mert éreztem h amit ő javasol, az nem helyes, és erősködött h de az a jó... és tudtam h nem jó, és letérített a helyes irányról.
2013. márc. 30. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!