Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a tanáromnak...

Hogyan mondjam el a tanáromnak, hogy lelki bajom van (többi lent)?

Figyelt kérdés

Szóval... főiskolára járok, utolsó fél évet teljesítem és van egy tanárom (férfi), aki három tárgyat is tanít, ráadásul fő tárgyakat és így elvárja, hogy rendszeresen járjunk, házikat csináljunk stb. Persze lehet hiányozni, de csak nagyon ritkán. Szóval három hete, hétfőn úgy döntöttem, hogy nem megyek be az órájára, két hete pedig gyakorlaton voltam, ami nem igazán számít hiányzásnak.Eddig minden rendben is volt, de a héten elindultam a suliba (hétfőn), de bejárós vagyok, így az út kb. 1 órás busszal. Viszont a buszon, először csak rosszul éreztem magam, de mikor többen felszálltak és megálltak mellettem egyszerűen bepánikoltam és éreztem, hogy le kell szállnom különben rosszul leszek. Aztán úgy döntöttem, hogy tovább megyek egy másik busszal, viszont mikor fel akartam szállni láttam azt a sok embert és éreztem, hogy nekem ez nem megy. Rosszul éreztem magam, szédültem, és majdnem elsírtam magam, mert nekem fel kell szállnom arra a buszra. Végül nem szálltam fel, és haza menni is alig tudtam, mert egyszerűen képtelen voltam felszállni a buszra. 3 órát sétálgattam a hidegben, mire rátudtam venni magam, hogy felülök egy buszra, de azt is csak úgy, hogy az első ülésre, hogy ne lássam hány ember van a buszon körülöttem.

Végül hazaértem és természetesen elmondtam anyukámnak és a testvéreimnek (az egyik tesóm egyébként ott volt velem az esetnél, de kértem, hogy Ő menjen tovább a suliba). Anyukám közölte, hogy ez már nem mehet tovább így, el kell mennem egy "dokihoz", én beleegyeztem, mert az én véleményem is az, hogy szükségem van rá.

Kedd reggel pedig ugyanez történt, és egyszerűen csak sírtam és közöltem anyukámmal, hogy én akarok menni suliba, csak épp nem merek, félek elindulni.

A lényeg, hogy nem fizikai problémám, hanem lelki problémám. Állandóan streszelek, szorongok, idegeskedek a legapróbb dolgokon is, de olyan szinten, ami már sajnos nem természetes. Valamint nem nagyon szoktam beszélni a problémáimról senkinek (nagyon jó kapcsolatom van a családommal, csak épp velük egyszerűen nem tudok beszélni ezekről a dolgokról), így ez is tönkre vág teljesen. Ettől a folyamatos szorongástól pedig úgy látszik, hogy már fizikai tüneteket is okoz, és ezt már nem tudom elviselni, nem akarok egy pánik beteg lenni, aki nem tud kimozdulni a házából.

Huh... bocsánat, eléggé elkanyarodtam, és ráadásul hosszú is lett. A lényeg, hogy szünet után beszélni akarok a tanárommal, hogy nem azért nem voltam órán, mert nem érdekel, hanem mert volt egy "pánikrohamom". De, hogy közöljem vele ezt?

21/L


2013. márc. 29. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem az a nagy kérdés hogy hogyan mond el a tanárnak, hanem hogy hogyan fog megoldódni a probléma?


Olvass utána a neten és kérj tanácsot olyanoktól akiknek már volt és leküzdötték.

2013. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen a tanár, de én a sajátjaimat ismerve egyszerűen odaállnék elé, hogy egészségügyi gondjaim vannak, ne vegye magára, hogy nem járok be. Szerintem részleteket nem is kell mondani, egyrészt nincs köze hozzá, másrészt nyilván nem is érdekli. Ha mész orvoshoz, akkor vihetsz orvosi papírt is.
2013. márc. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Nos, anyukám azt mondta, hogy az ünnep után keresünk egy pszichológust hátha tud segíteni. Igaz, ezt még hétfőn és kedden mondta, azóta nem beszéltünk erről a témáról. De a két testvérem és közölte velem, hogy el kell mennem egy "dokihoz", főleg, miután az egyik tesóm ott volt a "pánikrohamomnál" és látta, így nem is hagyná, hogy ne menjek el. Én úgy gondolom, hogy ez segíthet és hiszek is benne.

De most az a problémám, hogy a tanárnak, hogy adagoljam ezt be, hogy már évek óta lelki problémáim vannak és most pánikroham formájában kijött rajtam? Sajnos, kénytelen leszek neki elmondani, mert félek, hogy nem enged át a tárgyból, aminek a következménye az, hogy nem tudok végezni a sulival.

Egyébként a tanár nagyon rendes, szeretem is, csak hát... nehéz erről beszélni neki. :/

2013. márc. 29. 22:49
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Igazad van, én sem nagyon akarom elmondani. Inkább úgy tervezem, hogy közlöm vele, hogy egészségügyi problémáim vannak és emiatt előfog fordulni, hogy hiányzok. Ami, nagyon remélem, hogy nem lesz.

Viszont a baj az, hogy ismerem a tanáromat, aki ráfog kérdezni, hogy mi az, és, hogy mondjam el neki. És, én szívesen elmondom neki, csak elég fura lesz és kényelmetlen mire elmotyogom, hogy valójában mi is baj.

2013. márc. 29. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz és vigyél róla poapír. Ez a legegyszerűbb. Azt bárki mondhatja, hogy gondja van.
2013. márc. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
pánikbetegséged van? jársz szakemberhez?
2013. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én hasonló problémával küszködök nekem azzal sikerült orvosolni h megpróbáltam kizárni a külvilágot és buszon kicsit nyugodtabb zenéket halgatni pl enya v valami más. Remélem neked is segít :)
2015. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!