Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákok, tanulók, egyetemisták,...

Diákok, tanulók, egyetemisták, fősulisok?

Figyelt kérdés
Van, olyan napotok, hogy elegetek van az egész tanulásból most, és két-három nap szünetet iktattok be, semmi tanulás, semmi könyv, mert egyszerűen belelfáradtatok ? Itt most NEM arról van szó, hogy rinyálok, mert sok a házi.
2013. márc. 31. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Van, de nálam az ilyen napok előre be vannak iktatva. Nem úgy szokott lenni, hogy felkelek és jó, akkor ma nem tanulok.

Látom előre mennyit kell tanulni és ha szükségem van 1-2 ilyen pihenős napra, akkor az az napi tanulási adagot előre pluszba tanulom. Lényegében az előtte lévő pár napot durván végigtanulom.

2013. márc. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem nehezemre esik végigtanulni egy napot. Nehéz órákig koncentrálnom, főleg egy tantárgyra.

Ezért próbálom felaprítani az anyagot.

Ma például másfél órát matekoztam és egy órát tanultam egy "magolós" tárgyat összesen. A másfél óra matekozás is kb. félórás bontásokban történt.

De így viszont, ameddig éppen tanultam, addig hatékonyan sikerült.

Ha sokat kell koncentrálnom egy dologra, akkor elgondolkozom, hatvanszor újra kell olvasni, elálmosodom, vagy ha gép előtt ülök, netezgetek (ha nem gép előtt, elgondolkozom, rajzolgatok...)

Ezért is irigylem NAGYON azokat, akik 2-3 nap alatt készülnek fel egy-egy vizsgára, zh-ra.


Szóval ritkán iktatok be teljes pihenőnapot. Akkor is általában akkor, ha már van programom aznapra, azt a pár órát, amit otthon töltök, nem tanulással.

De ha álló nap otthon vagyok, akkor tanulok kicsit.

Inkább tanulok IS és pihenek IS.



Amúgy ha tudsz egy nap sokat tanulni, akkor nyugodtan tedd meg, amit meg is teszel, hogy valamikor pihensz, valamikor tanulsz.

Ha erre képes vagy, irigyellek. :)

2013. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!