Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakorvosnak érdemes...

Milyen szakorvosnak érdemes lenni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Vannak olyan szakterületek, amelyekben egy magyar orvos is jól megszedheti magát? 16 éves vagyok, nem készülök orvosira, csak érdekel.

2013. ápr. 5. 17:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy húgyagyú jogász szavait hallottuk. Nem mondom, hogy szuper ész kell az orvosira, de jóval az átlag fölötti intelligenciára van szükség, és a joggal ellentétben meg is kell érteni a tanultakat.(még akkor is, hogyha 90%-ban az ember szorgalmát díjazzák az orvosin) Azon szoktam tűnödni, hogy azok, akik szidják az orvosokat, menthetetlen kisebbségi komplexussal rendelkeznek? Vagy rossz személyes tapasztalatok? Aki nem érti az orvosok beképzeltségét, iratkozzon be erre az egyetemre, és próbálja ki, milyen könnyű elvégezni! Utána szidhatod az orvostársadalmat.
2013. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora seg.fej, mint 61%-os, még itt is ritkaságszámba megy, pedig gyakorin aztán vannak bőven "értelmes" emberek.


"Egyszerüen csak az orvosoknak azért KELL keveset keresniük, mert így lehet biztosítani, hogy ne csak a pénzért csinálják, amit csinálnak. Az orvos munka kényelmes, ,"


És szerinted ha egy orvosnak a másik emberért kell élnie és dolgoznia, akkor mégis mi a lósz.arból alapítson családot, vegyen lakást, autót?

Miért ne csinálhatná a pénzért? Neked nem k.va mindegy? Az a lényeg, hogy meggyógyítson.

Márpedig meggyógyítani akkor fog, ha normálisan megfizetik a munkáját, és nem úgy megy be dolgozni a 24 órás ügyelet után, hogy a befizetetlen számlákon gondolkodik.


A kényelmes szó meg nevetséges. Tényleg kib.szottul kényelmes egy csomót ügyelni, reggeltől estig dolgozni, olyan hülye emberekkel normálisan viselkedni, mint te.


De ilyen fogyatékossal nem is vitatkozok tovább, úgy se érti meg.

2013. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
55%
ahogy előttem már az értelmesebb válaszolók is mondták: traumatológus,szülész-nőgyógyász és a pszichiáter. A plasztikai sebész meg főleg,mert ő az idióta szőke nagymellű p*csiákból él,akik valljuk be: vannak rendesen. Én a fogorvosban annyira nem lennék biztos,mert az magánrendelés nélkül nem sokra megy,ahhoz meg elég magas tőke kell. Én is orvosnak szeretnék menni,csak gyerekorvosnak. Szerintem valaki ne a pénz miatt menjen orvosira,hanem a segítő szándék miatt :)
2013. jún. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Kamuztam.Valójában 20 éves vagyok, és orvostanhallgató :)

Ezt a kérdést akkor tettem fel, amikor nagyon unatkoztam, kíváncsi voltam, milyen válaszokat kapok. Amúgy még mielőtt letromfolnának, megjegyezném, hogy nem a pénz motivál. 3 szakterület érdekel: kardiológia, gyermekgyógyászat, (ér/mellkas)sebészet. Ezek közül egyik sem pénzes. Mivel ellene vagyok a paraszolvenciának, a sebészet sem.

Viszont azzal nem értek egyet, hogy a segítőszándék motivál. Kutatások alapján sokan mondják (hazudják) ezt a kezdő orvostanhallgatók, de ahogy egyre többet tanulnak, a motivációs tényezők is változnak. A végzős medikusoknak már csak csekély hányada mondja azt, hogy elsődleges motivációja az embereken való segítés.

Nálam például ez csak annyira játszik közre, hogy ha már egyszer ezt fogom csinálni, akkor minél tökéletesebben szeretném végezni a munkám, mivel maximalista vagyok. De a tudásvágy és a presztízs nálam fontosabb.

2013. jún. 8. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!