Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosmérnöki szak elvégzése?

Villamosmérnöki szak elvégzése?

Figyelt kérdés

Hali, lenne egy kérdésem.

Szóval most csinálom a 2. félévement az óbudai egyetem kvk szakán. Ugye első félévben csak elméletet, most a másodikban is inkább elmélet, de már van néhány laboratóriumi gyakorlat. Én úgy jelentkeztem ide, hogy a gimiben reálos voltam, éppen ezért ez a szak érdekelt. De előtte, meg most sem foglalkoztam semmi ilyen elektronikai dolgokkal. Szóval csak ez az irány érdekel. Most ahogy csinálgatom a második félévemet, gondolkoztam rajta, hogy mennyire lesz nehéz így elvégezni az egyetemet. Szóval h még sosem foglalkoztam ilyen elektronikai cuccokkal. Most amiket laborokon csinálunk, méréseket megtudom csinálni, igazából a műszereket tudom kezelni. (bár mondjuk elekto laboron a dolgok miértjét nem mindig értem, szóval megtudom csinálni a mérést, de az hogy most épp mi meg hogy van az nem mindig tiszta).

Szóval a kérdésem az, hogy aki már elvégzete a szakot tőlük kérdem inkább, hogy így mennyire lesz nehéz megcsinálni? Boldogulhatok ígyis h még semmilyen ilyesmi gyakorlati tudásom nincs? Mert ugye elv majd ha elvégzem, akkor ilyen elektronikus berendezésekhez kéne értenem, meg szerelni azokat. Ezt majd szakirányon kezdik tanítani? És a nulláról?


köszi, aki segítene ebben picit:)


2013. ápr. 6. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem a problémád. Az Óbudai Egyetem nem az ország legnehezebb egyeteme. Feltételezem bsc-n vagy. Most vagy érted a dolgokat vagy nem. Ha csak bemagolod, és fogalmad sincs a dolgok miértjéről, akkor lesz egy papírod és kész. De ha ebben szeretnél dolgozni, akkor oda-vissza kéne legyél ezekért a dolgokért, és örülnöd, hogy végre van gyakorlat nem csak a sok hülye elmélet.
2013. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen bsn-n vagyok. ez a dolog érdekel és dolgozni és evvel szeretnék majd. Most igazából még csak méréstech,elekto,digit labor van, ahol már csinálunk is vmit. Mérést az értem, elektro is megy. Digit kicsit homályos még de tanulom. De amiket most így tanulunk, ezeken kívül nincs semmilyen más gyakorlati tudásom. És ezt kérdezem, hogy így is lehet villamosmérnök? Szóval mindent nulláról tanítanak, szóval nem kell semmilyen ilyen elektronikai tudás?
2013. ápr. 6. 21:03
 3/7 A kérdező kommentje:

szóval majd pl egy autógyárba szeretnék dolgozni. (ez csak egy példa). De most ahol tartok, nem tudom elképzelni h 5,5 félév múlva én majd tudja szerelni dolgokat. Majd később ez változik? Szóval a szakiránynál mert elkezdünk rendesen gyakorlatozni?

Meg igazából olyantól kérdezném még aki már elvégezte, hogy milyen gyakorlati tudás kell majd a végéhez? Szóval láttam a suliban kiállítva szakdolgozati munkákat, és ilyen robotok meg miegymást csináltak. De nem tudom magam elképzelni 3év múlva, h ilyeneket tudjak majd csiálni.

2013. ápr. 6. 21:06
 4/7 anonim ***** válasza:

gondolom nem nyugtat meg, de van aki már 3. félévesen robotokat épít

kevés az amit az egyetemen oktatnak, könyveket kellene olvasnod, és elmerülni azokban amik érdekelnek, áramkör építés, TERVEZÉS, mikrokontroller programozás...stb

2013. ápr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem fogják neked "megtanítani", hogy hogyan kell pl. egy erősítőt, stb. megtervezni, ez benned kell, hogy kialakuljon a tanult elmélet és gyakorlat, sok szakkönyv olvasás után, ha a 2esre hajtasz és zh típuspéldákat oldasz meg agyatlanul, akkor nem fog érni a diplomád semmit
2013. ápr. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én most érettségizek, de már csinálom keményen a Bolyai-könyvsorozatot matekból, 6 könyvből már 2-őt meg is csináltam, és augusztusig szeretném befejezni a maradék 4-et, hogy utána már nyugodtan csinálhassak végre áramköröket amiket programozhatok... szóval ha tényleg annyira érdekelne, akkor te is tennél érte valamit... (véleményem szerint)
2013. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom hogy most nem teszel, de kellene plusszba is tanulj.
2013. máj. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!