Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha soha többet...

Mi történik ha soha többet nem megyek iskolába?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, nincs kedvem suliba járni. Soha többet. Soha. Milyen következményei vannak? A sok igazolatlan óra miatt kirúgnának, és utána? :D

2013. ápr. 9. 22:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

ennyi



nem vagy már tanköteles. utána a szüleiden múlik hogy mit csinálnak.. az enyém az pl megfojtana, vagy kidobna a házból ha 1 hónapon belül nem találsz munkát... bár eddig a kérdésig se jutnál el mert az első igazolatlan után megfojtott volna

2013. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%

Az,hogy nem fogsz normális munkát kapni később:( Nem akarok hülyeséget írni, nem tudom, mennyi most a tankötelezettségi életkor. Az én időmben 14 év volt, aztán 18, most 15-re készülnek, de nem tudom, bevezették-e már, szóval nem biztos, hogy egyáltalán ott tudod hagyni.

A sulit én is rühelltem, 17 évesen otthagytam. De akkor még biztonsággal el lehetett menni dolgozni jó helyekre szinte bárhová. (80-as évek.) Most ezt nem tehetnéd meg, főleg, hogy meg is élj belőle. Utána persze sokkal nehezebb volt leérettségizni, fősulira menni, de azt mondom, megérte. Rengeteget tanultam. Téged azonban csak lebeszélni tudlak erről, ma már más világ van!

2013. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
8 általánossal a büdös életben nem fogsz munkát találni. Arról nem beszélve, hogy aluledukált műveletlen senki leszel a társadalom szemében. Érettségivel sem lehet munkát találni, nem h általánossal... nem kell egyetemre járnod, tanulj szakmát, nagyobb jövője van ma már. De elég szégyen nem befejezni egy gimnáziumot.
2013. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd ott, vagy ha ennyire utálod akkor menj át valami szakmunkás képzőbe, mert az is jobb mint a semmi. 8 általánossal szakma mellett te munkát sem kapsz sehol, már takarítókat sem vesznek fel szakma nélkül, és ez komoly!

Barátnőm fél éve tanulta ki a takarító szakmát és eltudott vele helyezkedni egy jó helyre 120 ezret kap csak azért mert szakmája van és takarít! Én is otthagytam anno a sulit, de az még bőven más világ volt, akkor még könnyebben talált munkát az ember, és én akkor már 18 voltam és mentem szakmát tanulni OKJ-ra, mert akkor még nem kértek mindenhez érettségit sem.

Persze azóta már estin megcsináltam az érettségit és most jelenleg tanulok estin munka mellett ahová már követelmény volt az érettségi, mert ahhoz hogy előrébb léptessenek ki kell tanulnom a szakmát és alapul jól jött hozzá az érettségi, és csak 1 osztályt kellett bepótolnom és nagyon jól döntöttem 3 éve hogy megcsinálom. Szóval inkább tanulj, gondolom 2 éved van már hátra azt kibírod még.

2013. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen ott akarod hagyni a sulit --> mindenki levágja, hogy ha nem is van teljesen hü.lye, de lusta mindenképp + semmilyen szakmád nincs --> soha a büdös életbe nem lesz normális munkád. Életed végéig túrhatod a földet, vagy nyomkodhatsz két gombot egy gyárban, mert ilyen semmilyen végzettséggel még a legegyszerűbb munkára sem vesznek fel bejelentve.
2013. ápr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

jah meg egy jótanács: én a matekra is rágyúrnék, csak alapszintén (összeadás kivonás szorzás osztás)


ma voltam állás interun irattak tesztett 2*2 5+4 a legnehezebb feladat kb a 67+15 volt...


2 hölgy 20 percet ült fölötte... de olyan is volt - kicsit bonyolultam tesztiráson (ott a képen látható kisautókat kellet megszámolni, meg volt szöveges feladat is) a hölgy teljesen kikelt magából hogy há vele miért iratnak tesztet merthogy régen nem irattak és miért kell ezt csinálni.. (felindultságát tekintve valószínűleg a kiskocsik összeszámolásánál akadt el)

2013. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
inkább élvezd ki még azt a pár év gondtalan életed és ne hagyd ott a sulit.cudar világ köszöntene rád, ha 16 évesen belevágnál az nagybetűs életbe...
2013. ápr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Engem a következmények érdekelnének, de úgy tűnik hogy most 16 év a tankötelezettség, ergo nem történne semmi. Munkát nem akarok találni, mert az rabszolgáknak való, viszont eléggé értek az internetes tőzsdéhez, és sok időt töltök ezzel otthon (már most komoly összegeket kerestem). Volt olyan nap amikor ellógtam a suliból, de az nap 100 ezres profitra tettem szert.


A kérdést csak azért tettem fel mert érdekel más véleménye is, ezért hálás vagyok annak aki válaszolt.

2013. ápr. 10. 13:31
 9/21 anonim ***** válasza:
viszont az otthoni tőzsdézésnek lehetnek következményei ha így sufniba csinálod még hozza az hogy a NAV vagyonosodási vizsgálatot fog végezni nálad és ha rájönnek hogy nem adóztál a bevételeid után akkor kapod majd a büntetést orrba szájba
2013. ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Munkát nem akarok találni, mert az rabszolgáknak való"


Te is egy tipikusan elkényeztetett kis p*cs vagy, akinek a szülei mindent a segge alá tettek, és lusta disznó dolgozni. Inkább számítógép előtt üléssel akar megélni... csak hogy túl ostoba vagy még, hogy belásd, hogy erre semmi esélyed. De hagyd csak ott a sulit, te fogsz ráb*szni, mikor rájössz, hogy nekünk, rabszolgáknak igazunk volt...


A társadalom szennye vagy az epilált lábú emosokkal egyetemben.

2013. ápr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!