Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Leendő germanisztika szakosokn...

Leendő germanisztika szakosoknak vannak kötelező olvasmányok a német irodalom terén, amiket érdemes ismerni mielőtt az ember elsőéves lesz? Mik ezek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 29. 21:54
 1/5 webnyelv ***** válasza:
100%

Ez egyetemtől függ, hol mit tanítanak, szerintem, milyen műveket, stb. Goethe, Schiller pl. alap mindenhol.

Én minoron végeztem, de sok közös óra volt a BA-sokkal. Szerintem nem kell nagyon előre készülni, persze ártani nem árt. Az a gáz, kapásból már eszembe se jut más szerzők neve, engem a nyelvészet érdekelt inkább.


Tieck, Ludwig: Der blonde Eckbert -ez tuti, hogy mindenhol kell. Ezt jól átrágtuk, kiszótáraztuk.


Fontane neve ugrik még be hirtelen.


Mi inkább irodalomtörténetet tanultunk, regényhosszúságú műveket nem kellett olvasni, inkább novellákat, amik max. 10 oldalasak voltak.

2012. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Franz Kafka - Az átváltozás :), ha pedig Goethe, akkor szerintem Az ifjú Werther szenvedései és a Faust. :)
2012. júl. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Majd ott megadják a "kötelező" olvasmányokat
2013. aug. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Régebbi irodalomból pl. érdemes kicsit ismerni

a Nibelung-éneket-

2013. aug. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok van amúgy-

Nem lehet mindet ismerni

2013. aug. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!