Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hiába tanulok, pár hét és...

Hiába tanulok, pár hét és elfelejtek mindent. Ti is így vagytok?

Figyelt kérdés

Főleg töri, évszámok, irodalom, életrajzok stb bemagolom de pár hét és semmi, elfelejtettem.

Mindig mindenhol csak azt hajtogatják hogy tanulni kell, mert majd érettséginél kell, a jövőben hasznos lesz. De ha minden törlődik akkor mi van? Mi értelme így az egésznek?

Egy csomó mindent leadnak és ennyit képtelenség megjegyezni.

Van aki még így látja?



2013. ápr. 13. 01:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az az értelme, hogy jó nagy általános művetséged legyen, és kevesebb időd maradjon a hasznos tárgyakat tanulni.

Amit javaslok: minden ilyen levegőben lebegő információt köss valamihez. Keress rá arra, hogy memóriafogas technika, memóriapalota...stb. Érettségi után meg nyugodtan felejtsd el, ha nem akarsz jogász, történész vagy irodalmár lenni.

2013. ápr. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj, ne magolj, mert akkor biztos, hogy nem fog megmaradni. A töri érettségi szóbelin ott lesz előtted a forrás, szóval ha tudod ügyesen használni, nem lesz gond. Írj ki kulcsszavakat, és azokat jegyezd meg, és kapcsold hozzá a dolgokat. És jöjj rá, a saját tanulási technikádra, hogy neked hogyan jó, ez a legfontosabb. Sok időbe telik, de ez nagyon fontos. És ne magolj! :)

Én magyar + történelem fakton vagyok, de én is így voltam régen, nyugi. Ha rendesen felkészülsz, akkor nem lesz baj.

Sok sikert!

2013. ápr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

És még azt elfelejtettem, hogy tarts szüneteket tanulás alatt. Például 20perc tanulás, 5 perc szünet. És ne fáraszd ki magad, ne egyszerre vigyél be sok információt, mert annak kell idő, míg "leülepszik" az agyadban.

Előző voltam. :)

2013. ápr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Ez jó. A szünet tartása nagyon fontos.

Az alatt az öt perc alatt pedig egyél meg egy almát, vagy bármi más gyümölcsöt, másik alkalommal egy szelet csokit.

Serkenti az agyműködést.

2013. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

De már a gondolattól is irtózok hogy töri meg sok szöveg, de legfőképp az a kis milló évszám. ><

1-es: Igazad van, és még hasonló melónak a közelébe sem mennék.

2-Csak az a bajom hogy már annyira megszoktam hogy bevágom szószerint a dolgokat, de ez így csak 1-2hétig marad meg, és nem tudom milyen más technikával próbálkozzak.

Mert ami érdekel, érdekes az megmarad de Rómánál semmi ilyet nem találok, csak felsorolások, tisztségek, nevek és persze azok az évszámok. :'(

De nagyon jó ötleteket írtál!:)

4- Ez az almás,csokis aranyos


Az a baj hogy mindig olyan nehéz rávenni magam hogy kinyissam a töri füzetet, vagy az ilyen töriszerű irodalmat hogy mindig utoljára marad ezért kevès idő van rá.

Köszi mégyegyszer! :)

2013. ápr. 14. 22:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, nehéz rávenni magad, főleg ha nem érdekes az anyag, de rá leszel kényszerülve, ha csak nem akarsz majd rossz érettségit.

Kívánok neked sok kitartást! :)

2013. ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de azért nem jövő hónapban érettségizek.

Még van pár év addig, csak egyszerre 4 évet feleleveníteni, elég húzós.

Na majd kiderül mi lesz.


Nem tudom utolsó melyik a te válaszod.

Ha 2. Akkor sok sikert a töri/magyar szakhoz.

Ha nem, akkor munkához, vizsgàhoz,egyébhez.


2es: Milyen munkát válsztottál amihez töri irodalom szak kell?

2013. ápr. 15. 02:55
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Én voltam a hatos, vagyis a második válaszoló, csak nem írtam oda. Jövőre érettségizni, és tanárnak szeretnék menni. :) ezért mentem ilyen faktra.
2013. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!