Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgaidőszak! Hogy vagytok...

Vizsgaidőszak! Hogy vagytok képesek sokat tanulni?

Figyelt kérdés

Sokat kéne tanulni, szeretnék is, de valahogy nem tudok, óránként megszakítom a tanulást, olykor elmegy az idő, olykor rámjön egy hullám, és akkor megy, majd újra elfáradok, és elmegy a nap végül.


Hogy lehet olyat csinálni, hogy most akkor leülök és tanulok?


Régen sokkal jobban ment, leültem tanultam, mostmár nem tudok ilyet.

Egyesek állítólag leülnek reggel, és egész nap tanulnak.

Ilyet, hogy tudnék én is? Nekem nem megy, mi a titka?



2013. febr. 2. 01:13
 1/8 dr.Q válasza:
45%
Nos ez a 12 milliós kérdés... Én sem tudtam tanulni, soha. Nincs elég motivációm. Jelenleg főiskolára járok, itt sem tanultam még egy szót sem, második félévnél járok tanulás nélkül. Remélem a diplomát is ingyen adják, mint az érettségit. Próbáltam már a Ritalint, ami elég jól bevált, felkelti az érdeklődésemet és nyugodttá tesz, tudok vele seggelni az anyag felett, viszont mocskosul drága anyag. C típusú angol nyelvvizsgakor speed-et használtam, más kérdés, hogy egy darab szarként mentem be vizsgára, alvás nélkül de átmentem.
2013. febr. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
32%
Én lecitint szedek, az sokszor segít, agyserkentő hatása van, de nem szabad sokszor szedni, mert akkor megszokja a szervezet (legalábbis nálam így van). A másik meg a mozgás. Amikor mentálisan teljesen kivagyok és nem tudok már koncentrálni akkor elmegyek futni, táncolni vagy bárhova, és lefárasztom magamat fizikailag is, így másnap sokkal jobban tudok tanulni. Nálam ezek beváltak, de azért én sem tudok úgy tanulni, mint a BME-s robotok :D
2013. febr. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

attól függ, milyen szak. ha valami komolyabb reál szak, akkor az a tanulás trükkje, hogy nem sokáig kell csinálni, hanem koncentráltan.

ha humán, akkor meg segg kell hozzá, nincs mit tenni, órákon át olvasni a sok marhaságot.

2013. febr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Én sem tudtam soha sokat tanulni egyhuzamban. Pl. gimi 11.-ben éjfélig tanultam, de azért, mert nem bírtam lenyomni 3-4 óra tanulást du. 5-től mondjuk 8-ig, 9-ig, hanem folyton meg kellett szakítanom, így a 4 órás tanulásból lett 8 és éjfélig...


Itt egyetemen azt csinálom, hogy 4-7 nappal vizsga vagy zh előtt kezdek tanulni, ha egy héten több van (reál szakra járok, nálunk vizsga kevés volt, zh hetente több), akkor mondjuk pár órán át egyikre, pár órán át másikra.

Minden nap haladok X órát, utolsó napra általában odafigyelek, hogy csak az eddig tanultak rendszerezése maradjon, új anyagrész ne.

Így nem kell reggeltől estig tanulni egyik nap se. Nekem az is számít, hogy egy anyagot több napon fussak át, mert egyszerire nem jegyzem meg.


Hogyha 12 vizsgád van mondjuk, akkor is ajánlom, hogy ne két nap alatt készülj rájuk, mondjuk ha hét szerdáján A-ból, pénteken B-ből, előző hét csütörtökön volt C-ből. Akkor előző hét pénteken kezdj is tanulni A-ra is, B-re is. Este pedig fejezd be és filmek, hobbik, esetleg mozdulj ki.


Nekem ez segít, okát lásd az első bekezdésben. :D


Amúgy én is olyan vagyok, hogy 3 napig órákat ülök felette, de irtó lassan tanulok, ami koncentrálva 2 óra lenne, az így 6 óra, tehát egy fél nap. 4. nap aztán hirtelen oda tudok figyelni, mondjuk van 2 óra mikor őrülten koncentrálok, akkor rendszerezem az agyamban az előző 3 napon tanultakat + hozzáveszek újakat.

2013. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha már gyógyszerek, Pharmaton Vitalról mi a véleményetek? Próbáltátok már?
2013. febr. 2. 14:24
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell ide gyógyszer, csak elhatározás, kitartás, türelem és akarat.
2013. febr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
néha tényleg muszáj reggeltől estig tanulni, de olyankor is muszáj kis szüneteket tartani, hogy kiszellőztesd a fejed és felfrissülj
2013. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

azért a kulcsszavak büntetnek:D,én is a barátnőre találtam ide:D

Nekem az vált be hogy nézem kidülled egy kicsit a szemem és mintha szívnám amit olvasok.

2013. febr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!