Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárnak mennyire van joga...

A tanárnak mennyire van joga belemászni a magánéletembe?

Figyelt kérdés
És mit tehetnék ellene? Osztályfőnököm teljesen megszállot, hogy mit csinálok a barátommal. Már édesanyámnak azt ecsetelte hogy próbáljam magam tartani tőle, mert csak rossz hatással van rám(jegyeket nézve), ami persze nem igaz, mert amióta vele vagyok sokkal többet tanulok. A másik dolog, egy évfolyamban vagyunk, de nem egy osztályban. Nos, volt olyan hogy ő is meg én is hiányoztunk egy napon (szerencsétlenül így jött ki) és volt olyan kedves utánunk kutakodni, elkérte a naplót és egyeztette a napokat mikor ő is meg én is hiányoztam, tök mindegy hogy orvosi papírom van róla, hogy beteg voltam, még akkor is bementem iskolába ha ki voltam írva. Na meg persze nem fog a barátom 1 órát buszocskázni mert nem mentem iskolába. Anyám persze ofőnek hisz. Ilyen helyzetbe mit tehetnék? Már nagyon elegem van, semmi köze hozzá én úgy gondolom!
2013. ápr. 15. 09:02
 1/3 zabmester ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten dolga neki, hogy figyeljen a gyerekekre, és jelezze, ha valami problémát tapasztal, viszont az elmondásod alapján a tanárod túlkombinálja a dolgokat.

Ha lehet, mondd el neki azt, amit itt is leírtál, hogy te úgy látod, hogy mióta együtt vagytok, nemhogy rosszabbul teljesítesz, de még többet is tanulsz. Arról meg nem tehetsz, hogy pont egyszerre hiányoztatok, még ha neki úgy is tűnik, hogy direkt volt, nyilván nem csak ti ketten hiányoztatok aznap a suliból, akkor ennyi erővel a többiek is gyanúsak. Persze mindezt úgy beszéld meg vele, hogy udvarias vagy, megadod a tiszteletet, mert ha nem, akkor csak méginkább rád fog szállni.

Ha meg anyukád neki hisz, akkor bizonyítsd be az ellenkezőjét, tanulj úgy, hogy a jegyeiden is meglátsszon, akkor senkinek nem lehet egy rossz szava sem.

2013. ápr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, én is gondolkodtam rajta hogy megfogom beszélni vele, normálisan ha rákérdez.
2013. ápr. 15. 09:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet Jót akar
2013. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!