Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Reálosok! Ti többre tartjátok...

Reálosok! Ti többre tartjátok azokat a humánosokat akik a reál-tárgyakat is megtanulják és nem nézik le?

Figyelt kérdés
:) Én is humános vagyok és egyszerűen csak érdekel a véleményetek.
2013. ápr. 15. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert tipikus, hogy nekünk meg kell tanulni a humán tantárgyakat pl. 12.ben heti 6 magyar + 4 töri órában, ők pedig nagyképűen lekezelik a fizikát, kémiát és egyre gyakrabban a matekot is, mert szerintük az haszontalan, de kérdem én, a magyar ilyen mély tanulása mivel jobb? Szerintem nem az az okos gyerek, aki töriből OKTV 10. és matekból 2-es, hanem aki tényleg mindenből tud hozni egy 4-es, 5-öst, de van 1-2 tantárgy amelyben ezen a szinten felül van.
2013. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Off: Szerintem ez meg nem okosság kérdése, hanem szorgalomé. Én mindig kettes-hármas voltam matekból, fizikából. Az anyagot értettem, tudtam, mit kell csinálni, de mivel ba.sztam a házi feladatra, gyakorlásra, nem volt rutinom, mentem a levesbe. Ettől függetlenül egy okos, jó felfogású, művelt, széles látókörű embernek érzem magam, aki mindenhez hozzá tud büfögni pár mondatot.
2013. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ :)

Amúgy én néha már-már cikinek érzem hogy tetszik a fizika és hogy jobb jegyeket szeretnék kémiából :P Épp azért mert nem voltam(vagyok) ezekből olyan jó.

Szóval csak érdekel hogy a hasonló emberekről hogy gondolkodtok.


Amúgy én azt gondolom,hogy ha fizika,kémia stb. nem lenne akkor a világ még egyszer ilyen hülye lenne .

De talán csak én gondolkodok így-humános létemre.

2013. ápr. 15. 19:49
 4/6 anonim válasza:
Én azokat a humánosokat tartom többre, akik nem azért humánosok, mert minden máshoz túl lusták és így a legegyszerűbb nekik, hanem mert tényleg azok a dolgok érdeklik őket. :) Minek akkor a reál tárgyakkal vesződni ha valakit tényleg nem érdekel semmi ilyesmi. (Persze nem árt, ha azért le tud belőlük érettségizni normálisan) Engem is hidegen hagynak a humán dolgok, pont addig emlékszem rájuk amíg nagyon muszáj.
2013. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkét oldalról akkor van a probléma, mikor nem képesek felfogni, hogy miért kell középsuliban humán és reál tárgyakat is tanulni.

Az is idegesít, mikor egy "humános"kiakad, hogy mekkora idiótaság a fizika/kémia/biológia, de az is, mikor egy "reálos" akad ki, hogy semmi értelme a magyarnak.

Egyrészt minden kell egy bizonyos szinten. Másrészt mindenkinek kell alapot adni, annak is, aki jogásznak megy, meg annak is, aki orvosnak.

Viszont gimiben nagyon el vannak cseszve az arányok, és nem is a lényeget veszik igazán komolyan...

2013. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
#4 vagyok. Még eszembe jutott valami. Közép-és általános iskolában nem (csak) azért kell mindenféle tantárgyat tanulni, mert ki tudja mire lesz az embernek később szüksége, hanem azért is, mert edzeni kell az agyat, hogy ne legyen az illető idióta. Memóriája jó legyen, képes legyen problémákat megoldani, stb. Ez sokaknak nem jut el az agyukig, és csak azt hangoztatják, hogy "Jaj minek nekem a Pitagorasz-tétel, nem leszek én matematikus!!4!". :) Pedig a tanulásnak fiatalabb korban nem csak ez a lényege, hogy olyan dolgokat tanuljon az ember, amiket tuti használni fog később.
2013. ápr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!