Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha pszichológiát akarok...

Ha pszichológiát akarok tanulni. Akkor jó ha infóból érettségizek? Előrehozottat csinálok az idén vagy egyáltalán tehetek még mondjuk bosziból is értségit? Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
biológia, magyar, matematika, történelem, egy idegen nyelv közül kell kettőt választani, tehát nem muszáj bioszból érettségizned, jó ha infóból teszed, mert a többi négy kötelező tárgy közül kettő számít csak, szóval amelyik kettőből ezek közül a legerősebb vagy arra hajts rá
2009. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Pszichológiát, pszichiátriát továbbra is az orvosi EGYETEMEN (nem fősulin, sokan azt hiszik) tanítanak, ahova továbbra sem jó az informatika. Az alaptárgyak mellé kell biológia és kémia VAGY fizika. Emelten. Meg nyelvvizsga, különben nem sok esélyed van bejutni.

Körülbelül ez az ötödik ilyen kérdés amit az utóbbi egy hónapban itt látok. Nem tudom, mindet Te tetted-e fel, de ha igen, akkor kérlek maradj a realitás talaján és NE menj pszichológusnak/pszichiáternek. Kérlek!

2009. szept. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem nem én tettem fel és te ne mond meg nekem kérlek h minek menjek vagy minek ne.. köszi :) csak lehetőségen adódott h most előrehozottan érettségizzek infóból amit nagyon szeretek :) és am meg tévedés h az orvosin tanítják nézz utána te.. én már megtettem köszi:)
2009. szept. 26. 18:25
 4/9 anonim ***** válasza:

a pszicológus-szak nem az orvosin van, csak a pszichiáternek kell az orvosi diploma, épp ezért egy pszichológus gyógyszert sem írhat fel.

Nem feltétlenül kell a biosz a pszichológusira, ha pszihiáter akarsz lenni, akkor kell.

2009. szept. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
pszichológus akarok lenni.. és még nem tudom h miből emeltezzek.. a bioszt szeretem csak sokan azt mondják h az nagyon nehéz ezért félek tőle. a tőrit is szeretem de soha nem tudom megjegyezni az évszámokat -.-.... a matekot mindennél jobban utálom meg a németet is.. irodalommal elvagyok a nyelvtani is tűrhető..ezenkívül még van pszichológia alap ism órám de abból nem lehet érettségizni -.-...
2009. szept. 26. 18:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusokat a bölcsész karokon képzik, erről feleslges vitát nyitni. Nem muszáj bioszból érttségizni, én mégi ajánlani tudom. A szakon meglehetősen kemény bioszt nomnak, nem árt, ha alapos tudásod van belőle. Tapasztalat.
2009. szept. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi:) akkor majd rajta leszek az ügyön:)
2009. szept. 26. 18:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha engem kérdezel akkor töriből emeltezel vagy nyelvből.

Matekból ha nem vagy penge akkor tényleg hagyjad, a biosz szerintem nagyon nehéz(bár nekem a közép is:D), a magyar meg olyan, hogy amilyen tanárt éppen kifogsz, szóval az nagy lutri. Szóval szerintem a töri a legkönnyebb, és a legjövedelmezőbb

2009. szept. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A töri és a magyar emelt szívás.... Tökre attól függ, h éppen ki javítja...az összes osztálytársamnak az esszéjét úgy lehúzták mint az állat...pedig az első részben alig volt hibájuk... én ezeket nem ajánlom:S

Sztem a biosz (ha nem csak tanulod, hanem érted is, van hozzá logikád) nem olyan nehéz...

Én a bioszt választanám:D (illetve azt is választottam, csak nem pszichora mentem:)

2009. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!