Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha írásbeli érettségin nem...

Ha írásbeli érettségin nem tudok részt venni betegség miatt, mi a teendő? A szóbelin húzhatok két tételt és az kiváltja az írásbelit, ha viszek orvosi igazolást?

Figyelt kérdés
Úgy rémlik, hogy ilyenkor nem kell fél évet csúszni az érettségivel, hanem van egy olyan lehetőség hogy szóbelin húzok két tételt és az adja meg az adott tantárgyból a teljes pontszámot. Emelt szintű történelem és középszintű angolról van szó.

2013. máj. 5. 21:25
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk el lett mondva minden lehetőség tavaly. Van erre lehetőség, de max ha halálos beteg vagy vagy valami halaszthatatlan műtéted van vagy ilyenek. Egy kis láz meg köhögés miatt nem lehet halasztani.
2013. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is menj el, mert nem biztos hogy megengedik hogy 2 tételt húzz :S

szóbelin 2 tételt akkor szoktak húzni ha valakinek az írásbeli alól felmentése van, szóval szak vélemény kell mutatni

2013. máj. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim válasza:
21%

Ilyen indokkal nem fogják megengedni.

Mi ma írtuk az írásbelit, egyik osztálytársamnak a jobb kezében(jobb kezes) a hüvelykujja évek óta gyulladásban van, ha erőlteti, ha sokat ír, vagy hasonló, és ő neki az anyukája még félév környékén, vagy akkor, amikor leadtuk az érettségire jelentkező lapot, akkor kérvényezte, hogy a magyart ne kelljen a lányának megírnia, mert valószínű, hogy a keze állapota miatt nem tudná befejezni az írást. így megadták neki az engedélyt, de nem egy két napos procedúra volt, mert igazolnia kellett mindenféle orvossal, meg kórházi igazolás meg stb...

Amúgy nem értem, hogy egy kis láz miért olyan nagy akadály. Van 4 órád, ha ez az idő nem elég arra, hogy alkoss valamit, akkor tök mind1, hogy lázas vagy-e vagy sem, mert se így se úgy nem tudnál semmit...

2013. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
50%
Én tavaly mind a 4 érettségimet (közép matek-német-magyar, emelt töri) 39 fokos lázzal és köhögéssel írtam meg. Ha valaki tudja az így is megoldja :D mindegyik jól ment.
2013. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:
100%
Én amikor érettségiztem, lehetett ilyet, az egyik osztálytársam kedden éjszaka rosszul lett és vakbéllel műtötték, neki nem kellett bemennie törire meg angolra, duplán szóbelizett ezekből. De nem hiszem hogy lázra és köhögésre kapsz ilyen mentességet..
2013. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Na pont ez a különbség, a műtét komoly ok, a köhögés nem.
2013. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a betegség komolyságán múlik az, hogy megkapja-e az illető a dupla szóbeli lehetőségét?


Jobban vagyok már, de nem létezik hogy ha valaki betegség miatt tényleg nem tud megjelenni, annak emiatt fél évet kelljen csúsznia...

2013. máj. 6. 23:29
 28/35 anonim ***** válasza:

de létezik.


úristen most énis köhögök, és orrot is kellett fújnom.

megyek visszafekszem inkább, majd szóbelizek kétszer!


..


ezek egy nagyon magasan megszervezett vizsgák, nem viccből van írásbeli ÉS szóbeli, a tudásodra kíváncsiak, arra, mit, hogyan alkotsz meg 2-3-4 óra alatt. ezt nem lehet egyszerűen kiváltani, főleg nem emelt szinten.


ha valaki lecsúszik az egyik vizsgaidőszakról, majd megy a másikra.

2013. máj. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:

sziasztok!

Egy olyan problémám van,hogy egyetemre járok és májusban lesz a záróvizsgám.Mint kiderült akkor lesz,mint az érettségi írásbeli része. Megérdeklődtem telefonon és sajnos nem lehet eltolni az időpontot,mivel olyan súlya van ,mint az érettséginek.A kérdés egy ilyen indokra duplázhatnék?

2014. febr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Nagyon necces. Annak az iskolának az igazgatója illetékes, ahol érettségizel. Nyújtsál be neki egy kérvényt. Sajnos ez nem vidám helyzet.

Ha mázlid van, lesz egy akkora árvíz, mint talán 2010-ben, amikor rendeztek informatikából egy második írásbelit azoknak, akik az árvíz miatt nem jutottak el az elsőre. :-)

2014. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!