Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félek az érettségitől, mit...

Félek az érettségitől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jövő héten szerdán érettségizem földrajzból, és még nagyon keveset tanultam rá. Az alap tudásom megvan hozzá, mivel mindig is érdekelt a tárgy, úgy-ahogy emlékszem az eddigiekre, de természetesen sok mindent elfelejtettem már... Egy hét alatt mennyire tudok felkészülni rá? Folyton halogatom, de ha most nagyon nekiállok, egy hétig csak tanulok éjjel-nappal, mennyire sikerülhet teljesítenem?

Nagyon-nagyon félek, mi lesz velem, anyám kinyír, ha rosszul sikerül. :/ Be vagyok szarva!! :O

17L


2013. máj. 6. 16:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szarjál rá :)
2013. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor most rögtön húzz bele és éjjel-nappal tanuld, 1 hét nem sok. Bár nem tudom mennyire van meg az alap-tudás. Csinálj sok korábbi érettségi feladatot meg. Amúgy sajnos én is ilyen vagyok, nekem is 1 hetem van felkészülnöm egy igen kemény vizsgára. 22L
2013. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 zabmester ***** válasza:
Egy hét alatt bőven meg lehet tanulni az egészet :) Ne izgulj.
2013. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én egy hét alatt államvizsgára is felkészültem. :) Dolgozd ki a tételeket, igaz sokáig tart, de ha becsülettel megcsinálod, mire kész vagy, félig tudod! Minden tételből emelj ki 10 kulcsmondatot, amit tudsz cirkalmasan előadni. Tarts óránként szünetet, olyankor hallgass zenét, sétálj egyet, egyél valami finomat! És ne kapcsold be a gépet, csak este, mikor már nem tanulsz. Könnyen el lehet szúrni az időt netezéssel. Sok szerencsét!
2013. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Hidd el, mindenki fél az érettségitől!Én is ilyen vagyok, ami érdekelt azt órán megtanultam, az érettségire pedig én is csak pár napot tanultam.Azt hiszed keveset tudsz, de hidd el, többet mint gondolnád.Szánd rá ezt a hetet, azért néha kapcsold is ki az agyad. Fuss át mindenen hogy rögzüljön.És menni fog minden
2013. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Figyi én 3 éve csináltam ugyanígy mint te ugyanúgy föciből, előrehozottat tettem, és simán összejött írásbelin a 4 es. Én összesen tanultam rá annyit amennyit hetente 1 órában leadtak plusz otthon a szóbeli tételeket vettem át egyedül, meg azokat amiket írásbelire írtunk le a füzetbe ez egy bő 2 napos tanulás volt és simán lett 4 es.

Nekem a cél 3 as volt mert én csak azért választottam mert szerettem a tárgyat és le akartam tudni hogy a következő évben eggyel kevesebb dolgom legyen. A szóbelim kicsit gyengébbre sikerült ez igaz, de összejött bőven a 4 es. Én is paráztam de utólag már úgy voltam vele hogy ez semmi volt.

2013. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát...kitöltöttem egy előző évi tesztet, 50%-os lett. Az milyen? A topográfiát nagyon átnézem, mert abból tiszta szar vagyok, de sok feladatot logikából is meg lehet csinálni szerencsére, de ez még nem elég... Jó lenne, ha nem cseszném el, és sikerülni 70-80%-ra megírni minimum. :/
2013. máj. 6. 16:10
 8/11 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy kiírtam ezt a kérdést, sok erőt adtatok, köszi!!! :)

Am ez még csak írásbeli lesz, a szóbeli majd egy hónap múlva... Én is ilyen utolsó pillanatra halasztgatós vagyok, általában jól jövök ki belőle, utolsó pillanatban, de ezerrel tanulok, csak nehogy most bukjak el. xD

2013. máj. 6. 16:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem az egyetemen a római jogra is csak egy hetem volt, és az is sikerült, szóval akkor a földrajznak mennie kell. :)
2013. máj. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Van erre egy vicc.

- Mennyi idő alatt lehet megtanulni kínaiul?

-Miért holnap ZH? (zárthelyi) :) A fősulin már lazábban fogod venni az ilyesféle akadályokat.Ott félévente kell érettségizned majd :)

2013. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!