Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hol sántít ez a...

Szerintetek hol sántít ez a sztori? Hol van benne a hazugság? Nekem kissé furi.

Figyelt kérdés

Szóval,ma mesélték nekem,apa a lányáról:

A lány tiszta ötös volt mindig is meg jó lett az érettségije is.Megjelölt négy helyet,de csak az utolsó jutott be,ami valami nagyon rossz volt és ott is hagyta.


Ez hol sántít? Mert szerintem ebben van egy akkor szarvas ellentmondás...ha olyan jó tanuló,akkor miért nem vették fel,ráadásul három helyre?


(Egyébként utánanéztem és a csaj állítólag ilyen buliparádé volt,de az apja szerint mindig tanult.)


Szerintetek?



2013. máj. 9. 20:41
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
hát ömm szerintem megválaszoltad magadnak a kérdést.
2013. máj. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Meg amikor megtudta a csaj,éppen nyaraltak és a tengerbe akart ugrani,annyira mélyre zuhant,évekbe telt kiheverni a szerencsétlennek...


???

2013. máj. 9. 20:44
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miket jelölt meg első helyen. Pl. orvosira nehezen jutna be úgy, ha csupa ötös is lett az érettségije, hisz nem írtad, milyen szintűt tett le.

Simán lemaradhatott három jobb szakról, ha nem volt elég pluszpontja.

2013. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
És ezzel most mit akartál bizonyítani? Mármint azzal, hogy tengerbe akart ugrani csalódottságában?
2013. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem orvosi,valamilyen gazdasági,aztán valami művészettörténeti szakon kötött ki,mert azt lőtte be utolsónak (ilyen baromságok,hogy szankszrit nyelv vagy valami ilyesmi).
2013. máj. 9. 20:46
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szakok, ahová maximum pontszám kell a bejutáshoz. Oda kevés, ha valaki jeles tanuló és ha jól is sikerült az érettségije, ha az csak középszintű és nincs nyelvvizsgája. Lehet első háromnak ilyen szakokat jelölt meg. De valószínűleg inkább én vagyok naiv :)
2013. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hát azt,hogy ha ilyen mélyen érintette meg kitűnő volt meg tényleg folyton tanult,akkor hogy a fenébe már nem jutott be?

Ok hogy mondjuk az elsőre nem,de háromra???

2013. máj. 9. 20:48
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem sántít. Attól, hogy jó tanuló elképzelhető, hogy csak a 4. helyre vették fel.
2013. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%

Nekem az a fura, hogy egy évvel később miért nem próbálta meg újra a felvételit?

Lehet, hogy szeret az ürge nagyotmondani, az én apám is azt híresztelte pár embernek, hogy elvégeztem egy főiskolát, holott nem, csak belekezdtem. Meg folyamatosan kiszínezi a dolgokat, biztosan a csajszi apja is ilyen.

2013. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Hát azt,hogy ha ilyen mélyen érintette meg kitűnő volt meg tényleg folyton tanult,akkor hogy a fenébe már nem jutott be?

Ok hogy mondjuk az elsőre nem,de háromra???"


Ha három hasonló kaliberű szakot célzott meg - simán. Nem értem, miért épp ezen problémázol.

2013. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!