Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék tanár lenni....

Nagyon szeretnék tanár lenni. Ehhez adnátok pár tippet?

Figyelt kérdés
Minden vágyam hogy középiskolában tanítsak törit és föcit. Úgy tudom nagyon nem éri meg tárnak menni. Elmondjátok a véleményeteket ezzel kapcsolatban? szerintetek mennyire rossz ötlet?

2013. máj. 14. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon szép gondolat! Ne hallgass a lebeszélőkre! Ha kitartó vagy, elérheted ezt a célt!

Most szeptembertől változik az egész tanárképzés, olvass utána, pld felvi.hu-n. A lényeg, hogy egységes lesz, ami azt jelenti, hogy a mostani felsőoktatási rendszerben a szakok, képzések nagyrésze osztott, vagyis az alapképzés után lehet folytatni mesterképzésben a tanulmányokat, vagy abbahagyni, és alapdiplomával elhelyezkedni. Néhány szak esetében, ilyen lesz a tanár szak is, azonban osztatlan a képzés, vagyis már egyből az elején el kell dönteni, hogy végig akarod csinálni. Ez nagy döntés, fontos kérdés, így talán elérik, hogy egyre inkább olyanok menjenek erre a szakra, akik tényleg komolyan gondolják, mint te is.

Történelem és földrajz jó párosítás, de nem sok helyen van, nézz utána, még időben vagy, addig tudsz dönteni. Ha pontosan ismered a célt, még nagyobb erőd lesz, hogy tegyél is érte!!! Jó tanulást!


(Én 15 éve tanítok és nagyon szeretem!)

2013. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszát! Reméltem, hogy olyantól fogok választ kapni aki érintett. Elsősorban a SZTE JGYPK-ra gondoltam, remélem indul a nekem megfelelő szakpár. Persze ez engem majd csak jövőre érint. :)
2013. máj. 14. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!