Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ez hogy működik? Ha...

Egyetemen ez hogy működik? Ha egy barátommal ugyanoda megyünk, akkor tuti együtt leszünk az előadásokon, vagy nem?

Figyelt kérdés

Ugyanazon egyetem ugyanazon szakára jelentkeztünk (elte proginfó)

Tételezzük fel hogy felvesznek mindkettőnket.

Akkor az előadásokon együtt leszünk? vagy külön "csoportokban" vannak, és nem biztos? vagy ez hogy működik?


2013. máj. 15. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahogy te veszed fel. Biztos lesz olyan, amin együtt lesztek. De nem feltétlenül.
2013. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ua. tárgyakat veszitek fel, akkor előadáson együtt lesztek (ha mindketten bementek). Szemináriumon/gyakorlaton nem feltétlen.
2013. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előadásokon együtt lesztek. Szemináriumokból és számítógépes gyakorlatokból viszont több csoport van, és azon múlik, hogy melyiket veszitek fel (eltérő időpontok és/vagy termek, más-más tanár tarthatja) a tanulmányi rendszerben.
2013. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
(Megjegyzem, hogy ritka esetben előfordulhat 2 féle előadás is egy tantárgyból, nem tudom Eltén van-e ilyen, nálunk akadt olyan tárgy, amit az egész egyetem tanult, és 2 előadásból lehetett választani, valamint az utánam jövőkkel írattak matek szintfelmérőt, és akinek elég jó lett, az magasabb szintű matematikát hallgathatott, már ha akarta.)
2013. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat!

Amúgy már legelső félévtől nekem kell felvenni a tárgyakat? Egy ismerősöm ugyan máshova jár, de nekik először nem kellett, akkor "készen" kapták, hogy hova mikor kell menniük. Itt is így van?

2013. máj. 15. 13:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ELTÉ-n te vezsed fel a tárgyakat. Senki sem rakja a feneked alá. Mondjuk én úgy tudom, hogy éppen az IK-n mivel nagyon nagy létszámúak az évfolyamok, az előadásokat is megbontják, mert egészen egszerűen nincsenek akkora termek, hogy beférjen mindenki.

De ha együtt akartok lenni, akkor fel lehet úgy venni az órákat.

2013. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm :)
2013. máj. 15. 15:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Első félévben a kötelező tárgyaidat fixen a TO veszi fel, csak a szabadon választhatókat veszed fel te. Később ez megváltozik, második félévtől kezdve mindent neked kell felvenned. (ekkor pedig ha összebeszéltek, akkor felvehetitek ugyanabba a csoportba a tárgyaitokat, ha egyformán haladtok) Egyébként meg lehet asszem kérni, hogy bizonyos emberekkel egy csoportba kerülj, de hogy ez konkrétan hogyan működik, azt nem tudom, csak hallottam róla, hogy talán van ilyen is.

Egyébként igen, első félévben egy tárgyból két előadás is indul, hiszen, nincs akkora terem, amelyikbe beférne majd' 600 hallgató. (kb. 4-500 fős a legnagyobb előadó) (a mostani elsős évfolyam közel 600 fős, + ugye előfordulhatnak olyan felsőbb évesek, akik nem elsőre próbálkoznak a tárggyal)

2013. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!