Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki egyetem alatt otthon...

Ciki egyetem alatt otthon maradni a szülőknél, nem menni albérletbe? Orvosira készülök.

Figyelt kérdés
2013. máj. 24. 02:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most ezt ne az határozza meg, hogy mások mit szólnak hozzá. Ha neked így megoldható és a szüleid is örömmel veszik ha még náluk laksz akkor nem mindegy, hogy ciki-e vagy sem? Az sokkal cikibb lesz ha majd az egyetem után még mindig ott fogsz lakni.
2013. máj. 24. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne az?
2013. máj. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne ciki!?!?
2013. máj. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ciki. Ha nyugalom van otthon és tudsz tanulni, vagyis nem zavar senki, akkor miért ne?

Az albérlet elég drága, így egy csomó pénzt meg lehet spórolni.

Egy koleszben vagy albérletben lehet nem is tudnál úgy készülni a vizsgákra, órákra.

Ami hátrány szerintem, hogy nem leszel önálló, hiszen így nem tudsz úgy bulizni, mivel ott lesznek az ősök, akik szemmel tartanak stb.

Ha viszont te kizárólag tanulni mész oda és semmi más nem érdekel, akkor sokkal jobb lesz neked otthon lenni. :)

2013. máj. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát most ciki vagy sem, az én szüleim kijelentették, hogy csak ebben a városban járhatok egyetemre (Pécs), mert ők egy forintot nem fognak kiadni se kollégiumra, se albérletre. Igaz, bejárós vagyok, de már megszoktam, mindig is az voltam. Az más kérdés, hogy amire mentem volna szak, nincs egyáltalán Pécsett (gyógypedagógia), de ez már az én bajom.
2013. máj. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne ciki? őt, még az sem ciki, ha egyetem után is otthon laksz. Orvosi mellett nincs is időd bulizgatni. Akkor tanulnod kellene inkább.

Csak ma ekkora divat "önállósodni".

2013. máj. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, úgy már nehezebb lenne boldogulni. Nekem szerencsére támogatnának a szüleim, jelentkeztem mesterre, viszont mégis van néha olyan érzésem, hogy gáz, amiért ők tartanak el. Persze mondogatják, hogy nekem még tanulnom kell (egyetemi diploma), de már 23 vagyok és kicsit ez már kellemetlen. Ha esetleg felvesznek, akkor biztos szeretnék majd suli mellett diákmunkát vállalni. Erről esetleg valami infó? :D
2013. máj. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 reptoid ***** válasza:

Dehogy ciki. Én jártam messze lévő városba is egyetemre, ahol egyedül laktam albérletben, most pedig itthon vagyok a szüleimmel, és véletlenül pont én is orvosira járok. Így visszagondolva nem tudok olyan dolgot mondani, ami jobb lett volna az albérletben, mint itthon. Persze ehhez lehet az is kell, hogy rendesek a szüleim, nem nyafognak semmi miatt, de még ha rövid pórázon tartanának, lehet akkor is inkább itthon laknék. Az összes csoporttársam, aki idevalósi, azok is mind a szüleikkel laknak, és inkább úgy érzem, a kolisok is szívesen laknának otthon, hiába a kolis élet sok előnye.


Az egyik előttem lévőnek pedig üzenem, orvosin is lehet bulizni bőséggel :) Az elmúlt 1,5-2 hónapban hetente 2x legalább kimaradtunk hajnalig.

2013. máj. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Rengeteget megspórolhatsz, hogy nem mész albérletbe. Bőven elég lesz egyetem után fizetni. Ráadásul ott idegenekhez kell alkalmazkodni, talán tanulni sem tudnál olyan jól, mint otthon a kényelmes, nyugodt környezetedbe.
2013. máj. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A szüleim nagyon rendesek,nem nyaggatnak ha tanulok,elengednek bulizni is.
2013. máj. 24. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!