Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rájönni másodévesen, hogy...

Rájönni másodévesen, hogy rossz szakot választottam?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, másodéves, anglisztika szakos hallgató. úgy ahogy elvagyok a szakkal,nagyjából közepes eredményeim vannak, viszont anyagi helyzet miatt nagyon sokat tanulok, hogy összejöjjön az ösztöndíj...de nem össze. már 2. féléve tanulok földrajzot is (minor szak), és rájöttem, hogy sokkal jobban érdekel. keményebb szaknak mondják, de mégis szinte csak 5öseim vannak, mert érdekel, mert szívesen tanulom. és így egyre jobban megutálom a főszakomat. Kínlódás az egész. semmi sikerélményem nincs benne, mert akármennyit tanulok, 3asnál jobb jegyet nem kapok. van egy olyan alapelvem, hogy rövid az élet, és hogy csináld azt amit igazán szeretsz. na de már csak egy évem van hátra+ mesterképzés. mesterre viszont mindenképp szeretnék menni, mert ez a BA diploma nem sokat ér. de most akkor 3 évig csináljam azt amit nem szeretek? valószínűleg tanár lennék így majd (angol-földrajz szakos)
2013. máj. 24. 11:14
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Válts. Saját gyerekemnek is ezt ajánlottam, hasonló helyzetben van. Lehet ezt úgy nézni, hogy 2 évet elvesztegetett, de lehet úgy is, hogy 2 év tapasztalatot szerzett. Ha van rá lehetőséged, akkor tanuld azt, amiről már megtapasztaltad, hogy igazán érdekel és sikeres vagy benne.
2013. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is valts. Nekem 4 evbe telt, mire rajöttem, hogy mit is akarok, ebben volt külföld, egyetem, minden... De megvan. Csinald azt, ami tenyleg erdekel. :)

22L

2013. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Anyumnak még nem vetettem fel az ötletet, de lelkiismeretfurdalásom lenne az biztos. mivel nem vagyunk túl jó anyagi helyzetben, nem nagyon tehetem ezt meg velük, hogy 2 évet fizettek a tapasztalat szerzésemért...örültem anno, hogy egyltalán eljöhettem egyetemre. igaz, államin vagyok, de kolit fizetni, ittlétemet fizetni...nagyon hálás vagyok neki, és nem akarok csalódást okozni :S
2013. máj. 24. 11:32
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Ezért mondtam, hogy hasonló helyzetben vagy, mint mi. Az én gyerekem is rengeteget tépelődött, ahányszor hazajött, láttam rajta, hogy rágja magát valami miatt, és egyszercsak előrukkolt a szakváltással. Leültünk, megbeszéltük. Mi is nagyon sokat áldoztunk rá, hogy egyetemre járhasson, nagyon büszkék is vagyunk rá, de ezzel együtt is ez az ő élete, és mi beláttuk, hogy neki kell felelősséggel döntenie. És elfogadtuk, hogy 18 évesen, 0 tapasztalattal rosszul döntött.

Beszélj a szüleiddel, és utána még mindig dönthetsz.

2013. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A földrajz nem kell sehova, jó angoltudással viszont a magánszektorban is találhatsz munkát.

Az ország demográfiai, gazdasági helyzete alapján nem érdemes teljesen arra alapozni az életet, hogy tanár leszel.

2013. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!