Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kisfiam egy éves múlt. Itthon...

Kisfiam egy éves múlt. Itthon vagyok vele arra gondoltam tanulnék mellette. Az érdelkelne, hogy az első diploma tandíját valóban fizeti az állam?

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mintha eltörölték volna. De nem 100%.
2008. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
12 félévet finanszíroz az állam.
2008. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha felvételizel és felvesznek akkor az első diploma valóban ingyenes. De ha felvételi nélkül, fizetős suliba jelentkezel akkor nem fizeti az állam a költségeket ami félévenként akár 200 ezer forint is lehet.

Az OKJ-s képzésekből az első, ha még nincs szakmád az is államilag támogatott. Én így tudom.

2008. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha költségtérítésesre vesznek, akkor addig amíg gyesen vagy gyeden vagy min vagy addig nem kell fizetned. utána igen. Egyébként ha áll.-lag finanszírozottra vesznek fel ott nem kell fizetned, de gondolom levelezőre akarsz menni, ott viszont nagyn nagyon ritka az állig. finanszírozott képzés.
2008. jún. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ 23 éves kor felett én úgytudom már mindenkinek fizetős... Fősuli/egyetem pedig ahány éves a képzés +1 évet finanszíroz az állam.
2008. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy ahány év a képzés+1 év.

12 félév, és kész.

(Csak ha államilag támogatottra jelentkezel, de erről már lekéstél, hacsak nem jövőre akarsz menni. Költségtérítésest nem tudom.)

2008. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Felsőfokú tanintézménybe (főiskola, egyetem), és nyilván távoktatásra, vagy levelezősre szeretnél menni.

Nos eltörölték az állami támogatást 2007.szeptemberétől.

Én decemberben lettem terhes :(

Szóval fizetnem kell, mint a katonatiszt.

2008. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első diploma mindenképpen ingyenes, viszont a kismamaként igénybe vehető tandíjmentességet a költségtérítéses képzéseken tavaly eltörölték. Ehelyett a felvételin 50 pluszpontot kapsz (ezzel megnő a felvételi esélyed).
2008. jún. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!