Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb egyetem...

Melyik a legjobb egyetem számomra? BŐVEBBEN LENT.

Figyelt kérdés

Nos, 16 L vagyok és már most eldöntöttem, hogy természettudomány érdekel. 10.kes vagyok és a tavalyi jegyem földrajzból 3-as lett. Ugye ez az utolsó év, hogy földrajzot tanulok. Szerintetek, ha megcsinálom a középfokú nyelvvizsgát és jövőre az előre hozott földrajz érettségit, akkor van egy kis esély, hogy bekerülök az egyetemre mondjuk geolúgus vagy geográfusnak? Az ELTE tetszik.

Angol nyelvből is jó vagyok, szeretek utazni meg túrázni, és ezen kívűl az idegenvezetőség is érdekel..


Tapasztalatok, aki ezen ment tovább?


2009. okt. 6. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár nem ezen vagyok de jó érettségivel simán bekerülhetsz, viszont figyelmeztetlek, hogy az kétszintű képzés miatt asszem előbb valami általános földtudományi szakot kell elvégezni és csak mesterképzésben szakosodhatsz ezekre (nem biztos, felvi.hu-n nézz utána). Ha jól mondom a dolgokat, akkor jelentős mennyiségű fizikával és ebből eredő komplex és mély matekkal fogsz találkozni, ezért jó, ha fölkészülsz lelkileg és tudásilag a kihívásokra.
2009. okt. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az ELTE jó lesz, neked való!
2009. okt. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a fizika az, amit gyűlölök, de köszönöm! :D
2009. okt. 7. 19:08
 4/4 anonim válasza:

én geográfus vagyok Debrecenben. én 5-ös voltam földrajzból és 5-re érettségiztem is belőle, de szerintem simán 3-al is elvégezheted.

azt gondolom, a geológus szak jóval nehezebb, de lehet csak én gondolom így.

az jó, ha szereted és tudod is az angolt, pl szakfordító is lehetsz ezzel.

viszont ehhez az új képzéshez nem értek, én még a régiben vagyok.

ha vidékben gondolkodsz, akkor ajánlom a Debreceni Egyetemet. szerintem nagyon korrekt tanárok vannak, persze itt is van aki szivat, de ritka. én imádtam az egész tanszéket :)

2009. okt. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!