Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségivel kapcsolatos...

Érettségivel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Szóbeli érettségire kell vinni valami plusz könyvet? pl.: Törire atlaszt? Vagy mindent adni fognak ami szükséges a felkészüléshez?


Ha esetleg olyan tételt tudok amit pont nem igazán tudok akkor ezt jelezzem azonnal és kérjek póttételt vagy próbáljam meg azt és csak utána húzzak póttételt? Vagy nem is mindenképpen lehet póttételt kérni, ezt nem igazán értem, hogy működik..


Mi a rosszabb ha nem mondok semmit valamiről , vagy eszembejut valami amit lehet mással keverek és rossz de mondom azt?


Köszönöm!


2013. jún. 3. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindent adnak, amire szükség lehet.

Póttétel csak akkor van, ha látják, hogy se kép, se hang, tehát el kell kezdeni avval a tétellel, amit elsőre húzol.

Inkább beszélj, beszélj, beszélj, minthogy semmit se mondasz. A "nem tudom"-ot meg egyenesen tilos kimondani. :)

Nyugi, menni fog! Sok sikert!

2013. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

törire mindenkép vigyél atlaszt ha van mert nem biztos h ott adnak! Nagyon sok mindent lehet már az atlaszból is tudni!

Ha olyat húzzol amit nem tudsz én azt ajánlom minden kép probáld meg már csak azért is mert ott lesz az atlasz és hát ha eszedbe jut vmi.. A másik meg nem nagyon szivlelik a tanárok ha ilyen könnyen feladod és meg se probálod!

Én tavaly érettségiztem szerencsére sikerrel!

Sok Sikert Kívánok!

2013. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is most érettségizem..

Úgy tudom, nem kell semmit vinni... mintha azt hallottam volna, hogy törin nem lehet atlaszt használni :/ de nem vagyok biztos, nézz utána a vizsgaleírásban (oktatási hivatal honlapján megtalálod)

Van felkészülési időd, ott látod, mennyit tudsz összeszedni az adott témában, végig tudod gondolni! Ha látják, hogy nem megy, majd mondják úgyis, hogy húzz póttételt..

Nem tudom mikor mész, de szerintem mindegyik tételt ha átnézed, több esélyed lesz, ha nem is vagy jó tanuló!

Ha jól akarsz felelni, akkor tanulj sokat!

Ajánlom, hogy ne kávét, energiaitalt, meg egyéb "pörgetőszereket" egyél/igyál, hanem étkezz előtte napokban egészségesen. Sok gyümölcs, vitamin, víz!! Egyél különféle magvakat, pl. diót, mogyorót, szotyit, ezek serkentik az agyműködésedet! Én is ezeket ettem, ittam írásbelik előtt! A vizsganap előtt pihend ki magad, feküdjél le korán aludni, ne terheld magad, ne stresszelj!


Én ezeket tanácsolom! :)

2013. jún. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
de lehet, sőt kell is atlaszt használni törin, még pontot is kapsz rá.
2013. jún. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , most olvastam el az iskolám honlapján az érettségire vonatkozó vizsgaszabályokat és azt írták, hogy a történelmi atlaszt a vizsgabizottság bíztosítja nem a vizsgázó.
2013. jún. 3. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!