Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy emelt szintű...

Hogy néz ki egy emelt szintű szóbeli érettségi biológiából?

Figyelt kérdés
Jövőhéten fogok menni szóbelizni, és azt tudom, hogy miből áll az A és a B része a szóbelinek, inkább arra lennék kiváncsi, hogy mind a 80 tétel ki lesz rakva? Meg mennyire kötnek beléd?

2013. jún. 7. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Honnan veszed hogy 80 tétel van! Én holnap szóbelizek, de a korábbi évek a tapasztalatai alapján elmondható, hogy minden szóbeli időszakra kiválasztanak 30-40 tételt, és azokat húzhatod, azok vannak mindenhol az egész országban. Így érdemes felvi.hu fórumát olvasgatni ki mit húzott, meg itt gyakorin is, hátha belefutsz a tételbe amit majd kihúzol jövőhéten. Belekötni nem szoktak, általában elég segítőkészek. Min. fél óra felkészülési idő után kimész és előadod kb 15 percben amit tudsz. Ez úgy működik, hogy a vizsgáztató tanárnak van egy lapja, arra le van írva, hogy mikre kapsz pontot, ergó le van írva mit kell elmondanod. Ha ezek közül kihagysz valamit, ami a lapon van, arra rákérdez, általában a felelet végén és ha tudsz a kérdésre válaszolni, ugyanúgy jár érte a pont. Remélem tudtam segíteni!
2013. jún. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, az előző válaszoló nagyon szépen összefoglalta. :)

Mindennap más 20 tétel van.

(de ugye aznap minden vizsgahelyen ugyanazok tételek)

tényleg nagyon segítőkészek, szó szerint harapófogóvavl húzzák ki az emberből :):)

én ma voltam, egyáltalán nem volt szörnyű

és mindenféle témát kaptak a vizsgázók

biológiai oxidációtól kezdve, állat, szív, fehérje, szóval ha készülni akarsz rá, csak ismételned kell

mellesleg én genetikát kaptam :)

2013. jún. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

neked mi volt a pontos tételed? most gyűjtögetem őket!:)

(előző válaszoló:))

2013. jún. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, hogy annyi van, mert meg van a lista.

Akkor.. hogyha valami nem jut eszembe, de mondjuk tudom és rákérdeznek, akkor ugyanúgy megkapom rá a pontot, nem von le pontot abból, hogy például nem magamtól mondtam, vagy ilyesmi?

2013. jún. 7. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!