Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szóbeli érettségin, ha...

Emelt szóbeli érettségin, ha a felkészülési idő alatt írt vázlatot a vizsgáztatók elszedték, azt utólag vissza tudom majd szerezni, vagy végérvényesen benyelte azt (tök fölöslegesen) a vizsgázóbizottság?

Figyelt kérdés

A kérdés feltevésének a miértjét előre tisztázva, az ott írt vázlattal, ha esetleg >valóban< igazat lehetne adni nekem abban, hogy a vizsgálóbizottság nem volt igazán tisztességes, a szüleim számára (akiknek kell fizetni az egyetemet, ha nekem nem sikerül elérnem az állami támogatáshoz szükséges követelményeket) valamelyest tudnám igazolni - feltéve hogy megpróbálok tisztességes lenni és nem használom ki az esetleges laikusságukat -, hogy megtettem a tőlem telhetőt.


Úgyhogy nyomatékosan kérem, a kérdésre NE KÉRDÉS legyen a >válasz<.


Úgyszintén bár a vizsgáztatók megitélése igen szubjektív, és nem bírhat semmilyen esetleges ténnyel, kérem, NE ebben kezdeményezzen vitát a kommentelő válaszadás vagy útmutatás helyett.

Megjegyezném azonban - bár ez csak szubjektív meglátásom, és jó esetben nem lenne szükséges ide leírnom ahhoz, hogy érzékeltessem, ne a vizsgálóbizottság esetleges helytelen/helyes eljárásmódján vitázzun -, hogy az, hogy előttem 2 másik diákot (én voltam a harmadik) megszégyenítettek és jóformán vérigsértettek - ebből a 2. diákot a feladatmegoldáshoz szükséges !1! definíció nem ismerése miatt -, nem fogadható el az emelt szinten jogosan alkalmazandó szigor címén sem.


De kérem még egyszer, a kommentelők ne akarjanak vitát kezdeményezni válaszadás helyett!


Előre is köszönöm! :)



2013. jún. 7. 13:48
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
70%
A stílusod borzalmasan agresszív. Ha választ vársz,vissza kell venned.
2013. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező Úr/Hölgy!


Legyen szíves értelmesen, barokk körmondatok és jogi zagyvaság nélkül úgy megfogalmaznia kérdését, hogy az egyszerű mezei kommentelő vita kezdeményezése és értetlenkedés helyett kielégítő választ tudjon nyújtani, hogy megfeleljen az oldalba bejelentkezéskor elfogadott felhasználási feltételeknek.


Köszönettel:

Egy kommentelő

2013. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha szóbelin is ilyen stilusod volt....xd ne reménykedj sok jóban. :D
2013. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:

Csak az érzi agresszívnak aki az alapkérdésre a lentebb említett kérelmek valamelyikébe ütköző választ szeretett volna adni.

Én pl nem tudom a választ, nem is szándékoztam rá válaszolni, és így olvasva végig a leírást, szükségesnek is éreztem hogy mindezt leírta, mert ebben a témában tényleg kialakulhat vita, és akkor szegény kérdező nem tudja meg hogy mi a válasz a kérdésére, legalábbis a gyakorin nem.. :)


Amúgy szerintem azért íratták rá a nevünket és szedték is be, hogy tudják hogy ki melyik vázlatot írta, hogy ha van valami panasz akkor előszedik, és így nem áll fenn a lehetőség hogy utólag írtál rá valamit. (még egyszer mondom, ez csak egy elképzelés)


Amúgy hány pontra számítasz?

2013. jún. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:

Az én vizsgáztatóim tök lazák voltak, még az utánnamkövetkezők is nevettek egy két hülyeségemen, és azt mondta aki utánnam felelt, hogy hallotta hogy azt mondják a vizsgáztatók hogy: vonjunk le pontot, 33-at kapjon.

pedig még azt is megkérdeztem tőlük mosolyogva hogy melyik tételt bizonyítsam :D

2013. jún. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Engem kérdezve : nem, szóbelin nem volt ilyen stílusom és nem is lehetett annál fogva, hogy az elvileg 20 perces felelet 3 perce után - én addig véleményem szerint folyékonyan beszéltem >a témáról< - permanensen kérdésekkel bombáztak, amik között azonban csak felületes gyakorlati szemléltetésekre sürgettek, amikor kifejtésre vagy általam lényegesnek ítélt definícióra akartam volna kitérni, jött az újabb kérdés --- így pl. bizonyítás teljesen kimaradt, ugyanakkor jegyzetben több bizonyítási lehetőséget is vázlatosan leírtam (konkrét levezetést leírni 30 perces felkészülés alatt természetesen nem gondoltam célszerűnek).


Egyszóval mivel önálló kifejtésre >nem adtak< lehetőséget (amire azonban szintén pontoznak), kötözködésre és "barokk körmondatokra" se volt alkalmam.


Ugyanakkor mivel egy fórumon nincs lehetőség kommentelőtől mérföldekre, mással megtörtént zártkörű események lefolyásának/milyenségének, az arról tett állításoknak az igazolására, sajnálatomra, de az előttem utolsó (#3) kommentelő bizonygatásoktól függetlenül fogja azt hinni, amit akar.


Ugyanakkor megkérdezném, hogyha leírás nélkül tettem volna ki a kérdést, kaphattam volna e választ úgy, hogy az első kommentelő a vizsgázóbizottság tévedhetetlenségének kifejtése és a kérdező (azaz én) a kérdéskiírás miatti lehordása helyett, igennel vagy nemmel, és esetleg egy 1-2 mondatos indoklással válaszol ???

Erre most már tényleg kiváncsi lennék !!

2013. jún. 7. 16:23
 7/45 anonim ***** válasza:
A szóbelin írt vázlatot nem hozhatod ki a teremből, tudtommal vissza sem adhatják a vizsga végeztével sem, nekünk legalábbis törin ezt mondták.
2013. jún. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

"Amúgy szerintem azért íratták rá a nevünket és szedték is be, hogy tudják hogy ki melyik vázlatot írta, hogy ha van valami panasz akkor előszedik, és így nem áll fenn a lehetőség hogy utólag írtál rá valamit."


#4. válaszoló:

Bár híve vagyok az elfogulatlanságnak/pártatlanságnak, azt őszitén köszönöm, hogy helyettem is kifejtettél dolgokat/indokokat.


Azóta megtudtam, és az elképzelésed szinte maradéktalanul helyes : lényegében azért szedték be, hogy ha akarják, a saját igazukat bizonygathasság/helyeseljék a papír által, hogy mennyire nem tudtam a dolgokat. Szerencsére azért - tudomásom szerint - a vizsgáztatók többsége inkább jogszerűen (pl. a felkészülési idő tagadása esetén), mint jogszerűtlenül él.


Az érdeklődésedre pedig : sajnos nem számíthatok így sokra, hogy nem engedték elmondani a bizonyítást, ugyanakkor az alkalmazást sem fogadták el, ez talán az a döntés, amit ellen leginkább "tudnék" fellebbezni indoklással (ha érdekel, privátban írok erről, de mivel ez itt nem bizonyítható, részletesebben nem írnám le).

Konkrétan 17 pontot számoltam magamnak a 35-ből.


Arra számítottam, hogy nem fog sikerülni, ezt konkrétan megéreztem. Tehát már úgy készültem, hogy tudtam, hogy a felvételi nem lesz meg, de >magam< miatt, tisztességből ki akartam állni, és készültem, ahogy lehetett.

Természetesen mivel már régóta minden szerencsétlenül sikerült, tudtam, hogy ez is az lesz. Azonban arra nem számítottam, hogy ez a vizsgáztatók >indokolhatatlan< mértékű türelmetlensége miatt lesz.


Azonban három ember közül még én jártam jól, az előző kettőt VÉRIGSÉRTETTÉK, olyan mértékben, amit nem érdemeltek ki.

És ez amiatt is sajnálatos, mert ha úgy nézzük, >miattam< kellett szenvedniük, hogy nekem is rossz legyen.


Ha a sors akar, akkor elbánik azzal, akivel akar, bármi is az ára -- mégha ezt mások ütésével éri is el.

Én ezt most legalábbis így látom.

2013. jún. 7. 16:40
 9/45 A kérdező kommentje:

"A szóbelin írt vázlatot nem hozhatod ki a teremből, tudtommal vissza sem adhatják a vizsga végeztével sem, nekünk legalábbis törin ezt mondták."


Én úgy értettem a kérdésemet, hogy a teljes értékelés után (nálunk Jún. 24.) kérvényezhető-e, hogy visszaadják.


De köszönöm, már illetékestől megkaptam a választ.

2013. jún. 7. 16:42
 10/45 anonim ***** válasza:
69%

Ezt " >...< " hagyd már ki, mert >qurva<..>idegesítő<.

Nem fogsz >tőle< értelmesebbnek >tűnni<.

>Bocsi!<

2013. jún. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!