Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz a magyar illetve a töri...

Nehéz a magyar illetve a töri szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Nehéz összehozni mondjuk 90-100%-os feleletet? Addig oké, hogy ha rendesen megtanulom akkor nem lesz baj, de mégis mire számítsak?

2013. jún. 8. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha megtanulod a tételeket rendesen, akkor nem kell semmire számítani, jó lesz az.
2013. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kapsz a tételhez irodalom tk-t vagy a regényt, attól függ, miről kell beszélned. Én például Polcz Alaine-t húztam, és megkaptam mellé Az asszony a fronton című könyvet, hát marhára örültem neki. Pont ő volt az, akiről nem szerettem volna beszélni, mert róla a neten se volt fenn semmi, nem tudtam kidolgozni, a könyvet meg el se olvastam. Viszont volt fél óra felkészülési időm, és leírtam mindent, ami megmaradt bennem egy könyves blogról, valamint észrevételeket, amiket abban a fél órában ki tudtam venni a könyvből, merthogy beleolvasgattam. :D

A tanár kedves volt és segítőkész, pedig sosem voltunk jóban, sőt. Persze tanár intelligenciájától is függ, hogy fog hozzátok viszonyulni. De ha lelkiismeretesen készülsz, nem kell félni.

2013. jún. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

# 2


És hogy sikerült?:D

2013. jún. 8. 23:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Fú, már két éve volt... Hát a tanárnő élvezte a helyzetet, hogy pont kihúztam egy sz*r tételt, de a póttételig nem jutottam el, viszont a 70akárhány %-os írásbelimet jól lerontottam 60akáehány %-osra. Hát így jártam, de igazából nem volt jelentősége...:)
2013. jún. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha megtanulod, természetesen nem. Utolsó 1-2 hónapban, amúgyis elmondja általában a tanár mikre figyelj, melyik tételnél mit ne hagyj ki. Ha elmondod, amiket ő is elmond, akkor max pontot kapsz.
2013. jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyi: Középszintűn sokszor adnak max. pontot. Nem nehéz azt megszerezni, hisz ismered a tanárod.
2013. jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, reméljük a legjobbakat!:)
2013. jún. 8. 23:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha vágod a tételeket, akkor nem nehéz. Bár mondjuk rajtunk elég rendesen bevasalták a magyar tételeket (11. évvégén kisérettségi + 12. közben mindből le kellett felelni mindenkinek). Plusz még szóbeli előtt is átrágtam magam az összesen. Mindennel együtt 91% lett, de nem ebbe az irányba tanultam tovább.
2013. jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!