Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen könyvekből tanuljak az...

Milyen könyvekből tanuljak az emelt szintű kémia érettségire?

Figyelt kérdés

A következő tanévben szeretnék érettségizni kémiából is és olyan könyvet keresek amiben részletesen megtalálható a szükséges elméleti tananyag. A gyakorláshoz a kémia tanárom az "Ötösöm lesz kémiából" című könyvet ajánlotta, de az elmélethez a MOZAIKos kémia könyvekre azt mondta hogy abban ami van az még a középszintre is kevés. Ebben teljesen egyet is értek vele.

Az "Ennyit kellene tudnod" könyv már megvan, de nem tudom, hogy az önmagában elég-e.

Akik már túl vannak a kémia érettségin kérem írják meg, hogy miből készültek és hány százalékos eredményt értek el, de mindenki tapasztalatát szívesen olvasnám. :)



2013. jún. 19. 18:58
 1/10 Silber ***** válasza:
100%
A Villányi-féle könyveknél jobbat magyar nyelvterületen nem találsz.
2013. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a mozaikos könyveket ajánlom, a 11-12-t mindenképpen. a szerveshez a 10-es is nagyon kell
2013. jún. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A Villányiból a 8, 9, 10 elég? A hetedikes szerintem nem fontos vagy igen?

Aki a Villányiból készült annak milyen lett az érettségi?

2013. jún. 19. 19:34
 4/10 A kérdező kommentje:
De nekem a mozaikos kicsit nagyon tömörnek tűnik...
2013. jún. 19. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát érdekes amit a tanárod mondott, csak mozaikos könyvekből tanultam, főleg idén tanultam az elméletet és maxos lett a szóbelim emelt szinten..szóval szerintem aki nem akar, annak nincs olyan könyv, ami elég jó, aki akar, az úgyis megcsinálja, de az tényleg hülyeség, hogy nem jó a mozaikos, pl.: a szervetlen kémiát sokkal jobban részletezi, mint bármelyik Villányis, az Ennyit kellene tudnod az egy nagy nulla, nekem is megvan, hibák is vannak benne..
2013. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem megvan a Villányi 8-9-10, szerintem nem jó, max az alapoknak, de tényleg csak nagyon alapnak, aztán a 11-12 mindenképp+a szerves kémiát jól leírja a 10-es, szerintem érthetően.
2013. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"főleg idén tanultam az elméletet és maxos lett a szóbelim emelt szinten.."

Azt hiszem megyek és ráhangolódom a mozaikos könyvekre... xD

A tanárom egyébként Villányi "mániás", gondolom ezért ajánlja nagyon azokat... Nekem meg csak egyszerűen felszínesnek tűntek a mozaikosak...

2013. jún. 19. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi anno a Villányi féle direkt érettségire felkészítő könyvéből készültünk fakultáción (Villányi Attila- Kémia a kétszintű érettségire) + számolási feladatokra az ötösöm lesz kémiából. A kemiaerettsegi.hu-n pedig csomó hasznos infó (szóbeli anyagok, tk. megoldások, stb.) :)
2013. jún. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem megvan az összes Villányis könyv, igazából a mozaik 11-12-ből tanultam, a szervetlen elolvastam a villányi-féle könyvből is, nem találtam benne új infót..a vasgyártást azért jól leírja (a kétszintűre felkészítő könyvben volt), az a mozaikosban annyira nem jó. Én nem gondoltam felszínesnek, inkább idő kell, mire mindent megértesz, a mozaik 11-12-ben szinte minden mondatot meg kell tanulni, mert nagyon tömör és mindegyik teli van fontos infókkal, de nem felszínes, csak a szerves része.. az viszont nagyon jó a 10-esben. Na azt a témát a Villányis könyvben kifejezetten rossznak találom, még az emeltre "felkészítő" könyvben is rosszabbul adja le az anyagot, mint a mozaik 10.


Nekem ez vált be, de lehet, hogy más nem így gondolja..Annyira nem könyv függő szerintem, ha rászánod magad, akkor a villányisból is simán lehet maxos szóbelid:-))

2013. jún. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak az előzőeket tudom ismételni. :D Én is a mozaikos könyvekből tanultam az elméletet. A szervetlen elég volt a 11-12.-es könyvből, a szerveshez pedig, ahogy már írták többen is, kell a 10.-es is. :)


48/50 pontos szóbeli :D

Kár, hogy az írásbelire nem tudtam még ennyire az elméletet. :D

2013. jún. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!