Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizhetek-e olyan...

Érettségizhetek-e olyan nyelvből, amit középiskolában nem tanultam, de egyetemen igen, és nyelvvizsgám is van belőle?

Figyelt kérdés

A leckekönyvemben benne van minden félévben az adott idegennyelv, de középiskolában nem tanítják ezt a nyelvet, esetleg néhány gimnáziumban.

Az adott nyelvből szeretnék alapképzésre jelentkezni és jobban járnék ha az angol helyett ennek a másik nyelvnek a vizsgaeredményét számítanák be, mivel a bejutáshoz nagyon magas pontszám kell, így minden százalék számít.

És persze egyértelműen jobban tudnék teljesíteni belőle, mintha angolból kellene javító érettségit tenni.


Félek, hogy ez nem lehetséges, de hátha valaki mégis tud valami információt.

És csak elvi kérdés: esti tagozatra be lehetne iratkozni egyetlen tárgy miatt?



2013. jún. 22. 18:34
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Rátaláltam az Oktatási Hivatalnál közben és tényleg csak "80%" állítása az igaz bár ő ért is hozzá azt mondta. Tényleg lehet érettségizni. Bár azt nem tudom, hogy a tanulmányi pontokat akkor hogy számítják, lehet, hogy ebben az esetben csak a két érettségi tárgy százalékának duplázása jöhet szóba, mert nincs évvégi eredményem belőle.
2013. jún. 23. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!