Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennél ebben a helyzetben?...

Mit tennél ebben a helyzetben? (Egyetem váltás? Vagy maradás? )

Figyelt kérdés

Most vagyok túl az 1. évemen a fősulin, diplomás ápolónak tanulok, és imádom. Élvezem a tanulás minden percét, érdekel, szeretem a tanárokat, nagyon jól kijövök a szaktársaimmal, és a várost is szeretem. Ez volt életem eddigi legjobb éve. Viszont mindig motoszkált bennem a gondolat, hogy akármennyire is imádom, nem ez az álmom. Mindig is orvosira akartam menni, de gimiben elcsesztem. 4,2es átlaggal esélyem sem volt, és ez nagyon bánt.

De most úgy néz ki, hogy lenne lehetőségem váltani, és elkezdeni az orvosit. De nem tudom merjem-e?

Most minden annyira jó, félek előről kezdeni. Új város, új suli, új emberek, és sokkal-sokkal nehezebb tárgyak.. A mostani félévem 4,6ra sikerült, de valahogy érzem, hogy ez az orvosira édeskevés lesz. Ezért nagyon félek és bizonytalan vagyok, hogy belemerjek-e vágni.. Mi van, ha nem sikerül? Elpazarlom azt is, ami eddig már sikerült. De ha nem próbálom meg, örökre bánni fogom.. :( Ti mit tennétek?


2013. jún. 25. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Na ez az sajnos. Én a pasikkal vagyok így, egy életre megbántam amit műveltem az exemmel, és azóta is szenvedek a tudattól..:/


Na félretéve a magánéletemet, hát nehéz döntés. Az a baj, hogyha otthagyod később az orvosit, akkor ki kell fizetned az addigi féléveid tandíját, ami valljuk be az orvosin nem kevés. Viszont ha ez az álmod, ezt szeretnéd csinálni, szerintem ez ösztönözne arra, hogy tanulj ott, és mindent beleadj. Bár egyik osztálytársam még ígyis fél az orvositól, pedig valami 90%-os emelt kémia és biológia érettségije van..


Rossz ez a döntés, mert tényleg bánni fogod, ha nem mész oda, de ha szereted a mostani szakodat, a sulidat, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne inkább maradnod. Mondom ezt én, aki ugyanolyan határozatlan az életben mindig, és két suli közül se tudok választani.:D Azért remélem írnak mások is, és megpróbálnak neked segíteni, de én inkább azt tanácsolnám, hogy maradj, mert ha nem tanultál tényleg se kémiát, se biológiát olyan szinten, akkor piszok nehéz lesz, és szenvedni fogsz szerintem.. :(

2013. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én maradnék. A mostanit szereted, az új meg valószínűleg csak kívülről tűnik ennyire szépnek és jónak. Ha tényleg belekezdenél, lehet rájönnél, hogy nem az, aminek képzelted.
2013. jún. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kérdezek? Újra felvételiztél?

Honnan tudod már most hogy felvettek? Más módon is be lehet jutni az orvosira?

Szerintem..ápoló képzésen tedd magad passzívra..(2 félévet lehet)..és próbáld meg az orvosit, ha nem megy az orvosi még mindig visszamehetsz ápoló képzésre.

2013. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó ez azért nem teljesen így van. Most néztem egy egyetemet, tényleg 1 millióba kerül egy félév, ha abbahagyja, akkor azt kifizetni nem semmi.. Arról nem is beszélve, hogy most látom, hogy emeltet kell rakni kémiából vagy biológiából, neked van?
2013. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!