Matek felmentés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon rossz vagyok matekból sajnos pótvizsgára kényszerültem. Próbálom megtanulni de mikor meglátom a feladatokat az ég világon semmit nem értek belőlük. Az lenne a kérdésem ha megszerzem a felmentést akkor is kell pótvizsgát tennem matekból? (Elég logikátlan lenne). Másrészt informatika szakon vagyok és szeretem az infót csak sokan azt mondják matek nélkül nem lehet megcsinálni az érettségit infóból. Igazából csak azzal a résszel van nagy bajom ahol egyenletek meg ilyen x-b-a-2 hülyeségek vannak. (Tudom ilyen nincs amit példának írtam de gondolom értitek mit akarok ) :) Tehát a kérdések:

Hogy tudok felmentést szerezni matekból?

Ha szerzek felmentést kell e pótvizsgát tennem?

És hogy matek tudás nélkül elvégezhető e az infó érettségi?



2013. júl. 5. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
a matek felmentést nem osztogatják csak úgy. több orvosi vizsgálaton is részt kell venned, ami hosszú folyamat. az, hogy hülye vagy matekból, még nem jelenti azt, hogy beteg vagy. hanem lehet hogy nem figyelsz órán, és leszartad évközben, meg a padtársadról másoltad a házit. el kell menni szépen tanárhoz, és leülni vele, aki majd megmondja hogy mi az a feladat ott.
2013. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van és csak lusta vagyok. Viszont elég sok embernek van osztályból is felmentése és kétlem hogy mind beteg lenne. Tudom nem szép dolog a könnyebb út de félek hogy nem sikerül az érettségi belőle mert ennél csak nehezebb lesz. :S
2013. júl. 5. 12:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nem lesz nehezebb, figyeld az én példámat:


MATEK (6osztályos gimi)

7. osztály: 3

8. osztály: 3

9. osztály: 2

10. osztály: éppenhogycsak meglett a 2.

ok, taktikát váltunk, hiszen nem vagyok hülye, kezdjünk el foglalkozni a matekkal is

11. osztály: 4

12. osztály: 4

érettségi: 4


és nem haltam bele, énis filóztam már mindenféle felmentésen, akkor jöttem rá, hogy csak gyakorolni kéne..

2013. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És jártál külön tanárhoz is?
2013. júl. 5. 12:14
 5/14 anonim ***** válasza:

Komolyan már csak így osztogatják a felmentést matekból? Biztos van ismerősöd aki jó belőle, ajánljál neki egy jelképes óradíjat, aztán magyarázza el neked. Vagy ha ez nem akkor magántanár. Nincs az az Isten, hogy minimális erőfeszítéssel ne lehetne hármast összeszedni matekból.

Amúgy igen, az infót felejtsed el matek nélkül. Nem is azért, mert olyan hű de nagyon egyenleteket kéne megoldanod infó érettségin, de az excel-es meg adatbázisos feladatokhoz kell egyfajta alap matematikai logika és ha egy komplett feladatrész nem megy akkor buktad az ötös infó érettségit (kötve hiszem, hogy valaki úgy akar infóra menni, hogy nem cél legalább a 80%, de inkább a 90).

2013. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
nem jártam, csak elővettem az előző évek tankönyveit, amit amúgy tudom magamról, hogy annak idején olyan ívben sz*rtam le, mint a szivárvány. és szégyelltem is magam érte. soha nem gyakoroltam otthon, csak magamat áltattam, hogy nekem nem megy a matek. aztán rájöttem, hogy azért megy másnak, mert foglalkozik vele..
2013. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ja igen, és én is érettségiztem infobol is, meg földrajzból is emelt szinten, és mind a kettő 80% feletti lett. innen is tudtam, hogy nem létezik, hogy nem vagyok képes a matekra is.
2013. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Probálkozok. Bár sajnos tudom magamról hogy nagyon kevés kitartásom van. Mindenbe belekezdek aztán leszarom mikor már kezd kicsit nehezebb lenni. Ezen változtatni kell.
2013. júl. 5. 12:29
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, de erre nem a felmentés a megoldás. Kezdj mindent az alapoktól, aztán mindent vegyél át, amit nem értesz. Ha nem megy, ne keseredj el, tudod mekkora öröm az, mikor végre megértesz valamit? Járj el különtanárhoz, és ha év közben valamit nem értesz, menj oda a tanárodhoz, és szólj neki, az a dolga, hogy segítsen neked megérteni.
2013. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős vagy, meg milyen suliba jársz, de nyugodtan írhatsz nekem privátot ha valami konkrét kérdésed van. 2 éve 100%-os lett a matek érettségim, úgy hogy 10-ben meg 11-ben félévkor kettes voltam matekból (év végén azért összeszedtem a hármast). Nem vicc.
2013. júl. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!