Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakmát válasszam?

Melyik szakmát válasszam?

Figyelt kérdés
Szóval 16 éves lány vagyok, gimnáziumba járok. Öt éve szeretnék állatorvos lenni, de inkább a nyelvek mennek jobban, mint a kémia, ezért a nyelvtanárom, és a szüleim is azt mondják, hogy nyelvekkel tanuljak tovább. Utóbbi időben pedig már az is megfordult a fejemben, hogy embereken segítsek, hogy sima orvos legyek. Nekem is tetszik a nyelvtanár, vagy valami nyelvekkel való foglalkozás, de a fehér köpeny mindig vonzott, és az, hogy életeket menthessek. Nemsokára fakultációt kell választanom, és nagyon nem tudom, hogy mit tegyek. Kíváncsi lennék arra is, hogy melyik foglalkozással lehet többet keresni, vagy, hogy melyikkel lehet majd a legjobban elhelyezkedni. Előre is köszönöm a segítséget! :)

2013. júl. 8. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nos, szerintem nem zárja ki az orvoslét a nyelveket. Tanár? Inkább ne... Orvos, s mellette tanulj nyelvet.
2013. júl. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért én az orvosok és a tanárok munkáját inkább hivatásnak mondanám, mint szakmának.. :)

Szerintem az orvosihoz különösen nagy elhivatottság kell, de ha tényleg azt szeretnéd, bátran vágj bele. Ebben az esetben egyértelműen biosz-kémia, esetleg biosz-fizika fakt! Egyébként a bioszról nem írtál, az hogy megy?

Nyelvtanár mostanában elég sok van, orvosként sokkal biztosabb az elhelyezkedés, bár a kereseti lehetőségek nagyon változóak. Ezt nézd meg, teljesen friss: [link] . Ahogy láthatod is a Semmelweis ÁOK-on végzett pályakezdők havi nettó átlagjövedelme 220000 Ft fölött van, de ezt főleg a külföldön dolgozók többszörös bére húzza fel. Viszont munkád orvosként biztos, hogy lesz.

Nyelvtanárként akkor kereshetsz igazán jól, ha magántanulókat tanítasz vagy több és viszonylag ritka nyelveket is tudsz nagyon magas szinten.

A te választásod, sok sikert!

2013. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!!! :) Hát a biosz az szerintem jól megy, országos versenyen harmadik lettem, de a kémiától kiráz a hideg, a fizikáról meg ne is beszéljünk... Esetleg a tolmácson gondolkodtam, de tényleg az se lehetne rossz, hogy az orvosi mellett tanuljak nyelvet, csak ahhoz valahogy az orvosiig is el kell jutni. :/
2013. júl. 8. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem olyan rossz a kémia sem.

Meg a fizika.

Elmész fizika fakt-ra és emelt fizika érettségire.

Próbáld meg az orvosit. Ha nem jutnál be, még mindig

választhatsz mást.

2013. júl. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az orvosi szakma tényleg szép elhivatottság, csak hát "gyomor" is kell hozzá. nem tudom azon belul milyen orvos akarsz lenni, de vannak árnyoldalai kevés fizetés -itthon tuti 130 nettonál nem kapsz többet akárki akármilyen statisztikát mutat neked- valamint azt is át kell élni mikor valaki előtted hal meg, ezt közölni a hozzátartozoval. Nagy felelősséggel jár és kevés szabadidővel. Viszont a fizetést sokszor kiegészitik a hálapénzek. Ez azért elég jo fizetéskiegészités a sz@r fizetés mellé. A tanári egy más világ. Ott tudni kell tanitani is, nem csak beszélni a nyelvet, ez is egy készség amit sok tanár sajna nem tud. A másik meg igaz nem sokat keresnek de nyáron 2,5 honap szunet van. amikor semmit nem kell csinálnod szinte. Ilyenkor bőven vállalhatsz magándiákot. Ez jol jövedelmez. Viszont a tanulokkal is tudni kell bánni. Sok rendetlen szemtelen gyerek van, akiket kordában kell tartani, valamint sok iskolában a kollégák se a legjobbak. Ha tényleg nagyon jol beszéled (kulföldi nyelvtapasztalat) mehetsz nyelvsuliba is tanitani. Az én nyelvtanárom azt mondta ott szivesebben tanitott, bár nem sokkal többet keresett, viszont jobb a munkahelyi légkör. Még akkor is jobban mszereti hogy sokszor 8-20 ig dolgozik. És itt elég sok a tulkinálat, bár az is igaz hogy ennek ellenére az igazi jo nyelvtanár nagyon kevés.
2013. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van nyelvvizsgád? Ha nincs, akkor én részben arra gyúrnék (azaz fakultációnak nyelv), és mellé egy olyan tárgyat választanék, ami nem megy annyira, és az orvosihoz kell. Érettségire (emelt szinten is) egyedül is fel tudsz készülni, ha mondjuk nem szereted a kémiát, akkor azt iskolában el tudod sajátítani, jobban elmagyarázzák. A nyelvvizsga pedig mindig előny, ha van, és egy nyelvtanár/tanfolyam elég borsos. Biológiánál pl. akár beszélhetsz is a tanárral, hogy konzultálnál vele az emelttel kapcsolatban. Én mérnök vagyok, és sajnos a gimimben nem volt lehetőség fakultációkat választani, de ha tehettem volna, akkor nyelvet+ matekot választok. A fizetésről: az orvosi szakma elismertebb, mint a tanári, többet is keres, függően attól, hogy mire szakosodott anno. Nyelvtanárival viszont adhatsz különórákat, nyelvvizsgára felkészítést,etc. Viszont hátránya, hogy manapság sok van belőlük. Esetleg gyógyszerészetin nem gondolkoztál még?
2013. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszi a válaszokat. :) Az a baj, hogy a gimimben nagyon rossz a kémiai képzés. Szerintem ez a tanár miatt van, mert szó szerint tesz arra, hogy ki hogy tudja a kémiát, órán mindenki hangoskodik, nem lehet hallani a tanárt se. Most nyáron akarok nekiülni és megtanulni, de egyre jobban azt érzem, hogy a nyelveket sokkal több kedvvel tanulom. Igen, van egy szóbeli nyelvvizsgám, németből szeretnék egy felsőfokút, angolból is hajtok rá, remélem meglesz negyedikig. A gyógyszerészetin is nagyon sokat gondolkodtam, de az a baj, hogy arról lebeszéltek, hogy nagyon unalmas munka... stb. Meg az a hangulat se tetszik, ami ott van.
2013. júl. 10. 19:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Dehogy unalmas a gyógyszerészeti...tele van kísérlettel, érteni kell hozzá a kémiát, lehet fejlesztgetni, stb.
2013. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!