Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másnak sem fogadja el az...

Másnak sem fogadja el az e-felvi a sikeres nyelvvizsgáról való IGAZOLÁST?

Figyelt kérdés
Májusban az írásbeli, jún. a szóbeli vizsgarész sikerült. Akkor azt mondták, a bizonyítvány kiküldése akár 60 nap is lehet, így plusz 2000Ft-ért odaadtak két igazolást, amelyekben a következő áll: "A BME NYelvvizsgaközpont XY Gimn. vizsgahelye igazolja, hogy XY személy a 2013. Májusi/Júniusi vizsgaidőszakban Angol nyelvből középfokú (B2) szinten államilag elismert egynyelvű általános nyelvvizsgát tett. Eredménye: szóbeli 73 pont, 61%, minősítése megfelelt; írásbeli 71 pont, 60%, minősítése megfelelt. IE... anyakönyvi számon szóbeli bizonyítvány kiállítása folyamatban van." A lapot feltöltöttem, vártam, hogy feldolgozásra kerüljön, mire ma láttam, hogy elutasították azt. Indoklásnak ezt írták: " A 2013. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás során benyújtott dokumentum alapján nyelvvizsga jogcímen nem adható többletpont. Kérjük, nyújtsa be az államilag elismert nyelvvizsgával való egyenértékűségről szóló igazolás vagy bizonyítvány másolatát." Nem gondolom, hogy helytelenül jártam el, de akkor mégis, mi lehet a probléma??? Milyen igazolást kellene feltöltenem a meglevőn kívül??? 2 nappal a feltöltési határidő előtt nem jön túl jól ez az egész kavalkád, főleg, hogy jogtalannak tartom. Nincs esetleg valakinek valamilyen ötlete, tapasztalata ezzel kapcsolatban? Köszönöm!

2013. júl. 8. 20:59
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok, arra van mód, hogy ha még nem került postázásra a bizonyítványom (bár hozzáteszem az egyik vizsga 55, a másik 30 napja volt) a BME-m személyesen átvehessem, Pesten? Vagy ők sem foglalkoznak ilyesmivel azon túl, hogy személyes átvételre (vidékiként és annak tudatában, hogy az igazolás elegendő ennek nem tulajdonítottam jelentőséget) júl. 1-3. jelölték ki. Annyira elszomorít ez az egész :( Egy héttel ezelőtt még örömömben most pedig bánatomban sírok...
2013. júl. 8. 23:42
 12/44 A kérdező kommentje:
Vagy ha már bekerült a postai rendszerbe, nem lehet valahogy nyomon követni, merre jár? Nincs valamilyen más alternatíva?
2013. júl. 8. 23:43
 13/44 anonim ***** válasza:
0%

Hát ezt csak te tudnád megkérdezni ott a BME-n(telefon)

Keresőben bizonyára megvan a számuk.

Írd be pl.(keresőbe), hogy BME Nyelvvizsgaközpont,aztán

cdsak kidob valami honlapot.

2013. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
0%
Csak mondjuk azzal sem fogsz sokra menni, ha pl. esetleg most postázták volna az írásbeliről a bizit, de a másikat meg nem. Mert ha jól tudom csak a "kopmlexet" fogadják el, tehát ha mindkét v.részről bemutatod a bizit.
2013. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Igen, anyukámat már izzítottam; reggel első dolga lesz telefonálni. Remélem találunk valamilyen megoldást, mert nagyon rosszul esne, ha önhibámon kívül esnék el 28 ponttól, így egyben a továbbtanulástól.
2013. júl. 8. 23:48
 16/44 anonim ***** válasza:
0%

Keresd ki valahonnan a számukat és kérdezd meg őket,

hogyha felmész, akkor oda tudják-e adni.

Mást nem nagyon tudsz csinálni. Ha ma megkérdezted volna őket, holnap már esetl. jöhettél volna érte. Már elég kevés idő maradt

2013. júl. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
És ezáltal biztos, hogy nem vesznek fel?
2013. júl. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
0%

Néztem.

Van nekik egy email-címük is. Esetleg írj oda is.

E-mail cím: info@nyi.bme.hu

A címük 1111 Bp., Egry József u.1 E. ép. IX. em 06.

2013. júl. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
bizakodjunk. ez a 60 nap ez egy MAXIMUM idő, nem törvényszerű, hogy minden bizit a 60. napon pecsételnek le.. úgyhogy mindenképp járjatok utána, ezt én sem hagynám. mg talán egy kis "jutalmat" is adnék, ha hamarabb ideadják.
2013. júl. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
Ha azon múlik, reggel 8kor anyukám már telefonál, én pedig már rajta is ülök a 9:10-es vonaton. Ezen tehát nem múlik... nem gondolom, hogy kételkednem kellett volna egy ilyen ügyekkel foglalkozó illetékes szavaiban, így nyugodt szívvel mentem el vakációzni, arra várva, hogy miután hazaérek, jóváhagyják a dokumentumomat.
2013. júl. 8. 23:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!