Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másnak sem fogadja el az...

Másnak sem fogadja el az e-felvi a sikeres nyelvvizsgáról való IGAZOLÁST?

Figyelt kérdés
Májusban az írásbeli, jún. a szóbeli vizsgarész sikerült. Akkor azt mondták, a bizonyítvány kiküldése akár 60 nap is lehet, így plusz 2000Ft-ért odaadtak két igazolást, amelyekben a következő áll: "A BME NYelvvizsgaközpont XY Gimn. vizsgahelye igazolja, hogy XY személy a 2013. Májusi/Júniusi vizsgaidőszakban Angol nyelvből középfokú (B2) szinten államilag elismert egynyelvű általános nyelvvizsgát tett. Eredménye: szóbeli 73 pont, 61%, minősítése megfelelt; írásbeli 71 pont, 60%, minősítése megfelelt. IE... anyakönyvi számon szóbeli bizonyítvány kiállítása folyamatban van." A lapot feltöltöttem, vártam, hogy feldolgozásra kerüljön, mire ma láttam, hogy elutasították azt. Indoklásnak ezt írták: " A 2013. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás során benyújtott dokumentum alapján nyelvvizsga jogcímen nem adható többletpont. Kérjük, nyújtsa be az államilag elismert nyelvvizsgával való egyenértékűségről szóló igazolás vagy bizonyítvány másolatát." Nem gondolom, hogy helytelenül jártam el, de akkor mégis, mi lehet a probléma??? Milyen igazolást kellene feltöltenem a meglevőn kívül??? 2 nappal a feltöltési határidő előtt nem jön túl jól ez az egész kavalkád, főleg, hogy jogtalannak tartom. Nincs esetleg valakinek valamilyen ötlete, tapasztalata ezzel kapcsolatban? Köszönöm!

2013. júl. 8. 20:59
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Sőt, ha jól számolom, az 55 nappal ezelőtti vizsga is május 11-e utáni. Itt a bizi már valószínűleg kész van, csak ugye a kérdés, hogy hol van jelenleg.
2013. júl. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Most akkor magyar szakra jelentkeztél?
2013. júl. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

Kapcsolat Az alábbi elérhetőségek valamelyikét

használva kapcsolatba tud lépni velünk:


Cím: 1111 Budapest, Egry József u. 1. E ép. IX. em. 6.


T.szám: 061 463 3132

Fax szám: 061 463 3193

E-mail cím: info@nyi.bme.hu

2013. júl. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Még valami olyan volt a honlapjukon, h. mikor va "félfogadási idő":


hé-sze: 9.00 - 12.00, 14.00 - 17.00 h

Még egyszer azért nézd meg

2013. júl. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, hogy ezt mondom, de nem feltétlen önihábodn kívűl történt az eset...évek óta mindenki úgy készül, hogy lehetőleg már egy fél évvel korábban letudja a nyelvvizsgáit, így év végén csak érettségivel kell foglalkozni. Az is valószínűleg közismert tény, hogy a nyelvvizsgabizonyítványra kapsz plusz pontot, nem holmi igazolásokra. Ilyennel én egyébként még soha nem is találkoztam és teljesen felesleges is az elfogadtatásával vesződnöd, mert nem fog sikerülni. Az államilag elismert vizsgabizonyítványban pl. nem szerepelhet az eredményed sem, ez nem lehet azzal egyenértékű.

Még esetleg a már említett BME Nyelvvizsgaközpontot lehet sűrűn hivogatni, de én nem látok sok esélyt a sikerre.

2013. júl. 9. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Magyar-töri osztatlan tanárira jelentkeztem, ami kicsi korom óta óriási álmom. A nyelvvizsgát pedig egyéb, ugyancsak önhibámon kívüli okok miatt nem tudtam korábban letenni. Nem kapkodtam el a dolgot, az egyszer biztos, de még így is óriási csodaként élem meg, hogy gimis éveim végére sikerült megszereznem azt. A LÉNYEG VISZONT, hogy anyukám felhívta a BME nyelvvizsgakp.-t, ahol egy rendkívül barátságos és segítőkész hölggyel beszélt. Az elmondta, hogy mi vagyunk a 152. ilyen eset, ill., hogy még ők maguk is csak a júniusi vizsga után értesültek, hogy az igazolás nem elfogadott. Elnézést kért, és azt mondta, a másik 151 bizonyítvánnyal együtt az enyémet is, a holnapi nap folyamán, miután megérkeztek a nyomdából, azonnal beszkennelik a megadott email címre. Szóval látszólag rendeződtek a dolgok, de én persze csak a kézhez kapott másolatokkal fogok megnyugodni. Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat, ötleteket, biztatást!
2013. júl. 9. 09:25
 37/44 anonim ***** válasza:

"ők maguk is csak a júniusi vizsga után értesültek, hogy az igazolás nem elfogadott."

Elég hihetetlennek hangzik, hiszen évek óta így van, hogy az igazolást nem fogadják el, nem hinném, hogy az előző években ez ne okozott volna hasonló problémát. Szerintem inkább ki volt adva, hogy hazudjanak, és így még többen jönnek nyelvvizsgára. (Persze lehet, hogy én vagyok bizalmatlan, de belegondolva, elég logikus.) Lényeg, hogy mindig szkeptikusnak kell lenni és utánaolvasni a dolgoknak. Szerződést sem írunk úgy alá, hogy nem olvassuk el...


Azért örülök, hogy sikerült és remélem tényleg megkapod a 28 pontot. :)

2013. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Plusz beszedhették a nyelvvizsgadíjakon kívül az emberektől az igazolások díját is...
2013. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

nem baj, hülye világban élünk, nekem is volt már munkám, amikor hazudnom kellett, ez van.


a lényeg, hogy a kérdezőnek sikerülni fog bezsebelni a 28 pontot!


gondoljunk már csak azokra, akik feladták, és nem hivogatták őket :(

2013. júl. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Bár szerintem anélkül se lett volna izgulnivalód, szerintem nem lesz magas a ponthatár az osztatlan tanárikra.
2013. júl. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!