Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a Treff érettségi előkészítővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Újra szeretnék érettségizni kémiából és biológiából emelt szinten, már eléggé elfelejtettem a tananyagot, megfelelő lenne számomra a Treff?
2013. júl. 13. 00:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Én jártam bioszból és kémiából is, mindkettővel maximálisan meg vagyok elégedve. Nagyon jó tanárok tartották az órákat, a tananyag rendszerezve volt, heti bontásban vettük végig az egészet. Bioszból jobb volt a rendszerezés, ott mindent végig vettünk. Minden óra elején volt egy teszt amin összeválogatott feladatok voltak az előző heti anyagból, megcsináltuk majd végigmentünk rajta egyesével, úgy hogy mindenki kapott egy kérdést, ezzel elment az alkalom fele, de még így is végigértünk a tananyagon. Kémiánál pedig inkább a számoláson volt a hangsúly, az órák fele mindig a házi feladatok megbeszélésével illetve újabb típusfeladatok gyakorlásával telt. Az első pár hónapban az általános kémián volt nagyban a hangsúly majd jött a szerves, szóval szervetlent nem igazán vettünk az én itthon tanultam meg. A tanár szerint ami kell szervetlenből az benne van a kísérletes könyvbe, hát én azért nagyon nem bántam meg hogy beseggeltem a szervetlent mert az ide kémiánál igen hasznosan jött :) Ez az egy negatívum volt kémiánál, de amúgy profi volt a tanárom, nagyon érti a kémiát.

Én suli mellett jártam, szóval még benne voltam a dologban, viszont volt olyan aki teljesen az alapoktól kezdte és ott is hagyta az előkészítőt. Szóval igényel azért egy erős alapot, hogy értsd miről van szó, mivel emeltre készít fel.

Még egy valami, hogy fontos a tanárválasztás, bár nyilván nem ismered őket én se tudtam kihez megyek igazából. Nekem nagy mázlim volt, mert mindkét kiválasztott tanárom nagyon jó volt, viszont ismerek olyat aki máshoz járt bioszból és tök máshogy haladtak, más volt a rendszerezés, be se fejezték az anyagot és másra fektették ott a hangsúlyt. Szóval inkább megírom neked akiknél én voltam mert őket tudom ajánlani. Biosz: Szászné Heszlényi Judit; kémia: Czirók Ede

Nem tudom mennyire van meg az alapod mennyire felejtetted el az anyagot, de itt mindent átvesztek az elejétől, úgyhogy szerintem ártani nem árthat. Én egyáltalán nem bántam meg hogy mentem, bioszból nagyon nagyon sok hasznos dolgot tanultam, az érettségin szó szerint emlékeztem egy dologra amit a tanár mondott és így tudtam megoldani a génes feladatot szóval nekem nagyon bevált.

Egy kicsit sokat írtam, főleg azért, mert tavaly én is keresgéltem véleményeket itt és nem nagyon találtam semmit, szóval remélem hasznát veszi az aki olvassa.

Mindkét érettségim jól sikerült és szerencsére fel is vettek első helyre pesten orvosira.

2013. aug. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!