Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a duplázásról?

Mit gondoltok a duplázásról?

Figyelt kérdés
Ugyebár egyetemre,főiskolára való jelentkezéskor lehet két érettségi eredményét duplázni, ami azt jelenti, hogy nem számít se a 11. és 12. év végi eredmények se a többi érettségi eredmény csak annak a két tantárgynak az érettségi eredménye duplázva. Arra gondoltam, hogy én így csinálnám, orvosira jelentkeznék, és a többiből tanulás nélkül vagy egy kevés tanulással meg a 3-as 4-es. Szóval ezeket hanyagolnám. És a duplázásra hajtanék biológiából és kémiából. Mi a véleményetek? Jövedelmező lehet ez a stratégia? Valamint az nem lehetséges, hogy 2015-2016-ra amikor is felvételizni fogok, már nem lesz lehetőség duplázni?
2013. júl. 14. 15:40
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Meg még egy kérdés: Hogy könnyebb össze szedni a felvételhez szükséges pontokat? Duplázással vagy a 11. és 12. év végi jegyek + érettségi eredmények?
2013. júl. 14. 15:43
 2/20 anonim ***** válasza:

Duplázással könnyebb összeszedni jó pontot, viszont ha elszúrod, vagy nem lesz túl jó az egyik érettségi, akkor nagyon csökkennek az esélyeid.


Szerintem ne "hajtsál rá" egyik pontszámítási módszerre sem, hanem tanulj meg mindent a legjobb tudásod szerint, a biológiát, kémiát meg annál is jobban. Ha orvosira mész, akkor jobb, ha hozzászoksz az intenzív tanuláshoz, és azért nem hiszem, hogy egy céltudatos, motivált tanulónak ne sikerülnének minden évben a főbb tantárgyak lehetőleg 5-ösre.

2013. júl. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A duplázásos módszer a legkorrektebb, és ami legjobban mutat valamit a tudásról.

Hiszen az teljesen relatív, és hamis eredményt mutató számhalmaz, amit különböző tanárok beírnak 11. és 12. bizonyítványba.

(Ha rajtam múlna a másik számítást meg is szüntetném).


Szerintem igen céltudatos és helyes a stratégiád.

Felesleges időt pazarolni azokra a tárgyakra, melyekre soha az életben nem lesz többé szükséged, miközben azon idő alatt foglalkozhatsz azzal, ami valóban meghatározó szerepet tölt be majd a későbbiekben.


Hogy 2015-16 ban mi lesz azt senki nem tudja a mai világban. De a logikus az, hogyha nem vezetik vissza a régi tipusú felvételi rendszert (márpedig nem fogják), akkor a duplázás is marad.

2013. júl. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Saját példámmal tudok a "jó stratégiád" ellen érvelni.

Én is a duplázásra mentem rá (közép matek + infó emelt). A matekkal nagy gond nem is volt, lehetett volna még ennél is jobb, de úgy megelégedtem vele. Az infó emeltre baromi sokat tanultam, gyakoroltam stb. De az írásbelit kegyetlenül elrontottam (rossz passzba voltam, figyelmetlenség, rágörcsöltem stb), majd a 100%-os szóbelivel sikerült valamennyire felhúzni. Végülis felvettek ahova akartam, de a másik pontszámítási módszer alapján több pontom lett. És ez volt a szerencsém, nem lébecoltam el a többi tantárgyat sem. Lehet érvelni, hogy ha ellébecolom a többit, akkor több időm lett volna az infóra tanulni. De az érettségit nem lehet kiszámítani, nem a tudásodat méri fel, csak az aktuális állapotodat. Lehet beteg leszel, menni fog a hasad, lázas leszel vagy csak simán rosszul kezeled a vizsgaszituációt, ideges leszel, kapkodsz stb.


Szóval én azt tanácsolom, hogy ez nagyon rossz stratégia. Tanulj minden tantárgyra tisztességesen (nem lehetetlen dolog), de a felvételi tárgyakra fordíts több időt.

2013. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én is úgy csináltam, ahogy te, kérdező, és teljes mértékben működőképes stratégia szerintem. Emelt matekra (86% lett) + közép infóra (92 lett) tanultam csak rendesen. Utóbbi mondjuk egy vicc, előbbire viszont elég keményen készülni kellett, de szerencsére a tanárunk tényleg megtanítani akarta a matekot, nem csak leadni az anyagot. A többi tárgyból meg úgy készültem, hogy igazából semmit nem számít, hogy 2-es vagy 5-ös. Persze a lelkiismeretem miatt készültem azokra is, meg hogy azért ne minimum pont legyen, de abszolút nem fordítottam rájuk nagy figyelmet.
2013. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nagy hibát követ el az, aki erre a 2 érettségire alapozza a továbbtanulását.

Nem hiszem el, hogy egy jó képességű ember (te biztos az lehetsz, hogyha ezek a tantárgyak jól mennek), ne tudna összehozni minden évben egy-egy ötöst a fő tantárgyakból. És az sem létezik, hogy ne tudnál 80%+ írni mindegyikből.

A gond az, hogyha ilyen érettségik lesznek, mint idén voltak pl. matekból, akkor igencsak meg fogod szívni. Sok felettem járó diák a duplázásra játszott, matekra ment emeltre aztán puff. Pofára esés.

Én úgy gondolom, hogy a másik pontszámítási módszer sokkal biztonságosabb, mert ha még 1 érettségit nagyon durván elrontasz, a többi jó érettségi eredményed még tudja ezt a rossz eredményt kompenzálni.

2013. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Duplázás lehet könnyebbnek tűnik, de sokkal nagyobb a rizikó a hibázásra. A másiknál mint ahogy írták is a rizikó kisebb.

Lehet jó pár embernél bevált ez a stratégia, de jóval többen is buknak bele, mint a másik pontszámításnál.

2013. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én nem koncentrálnék rá nagyon erre a módszerre. Hiába fekszel rá a bioszra meg a kémiára, akkor se biztos, hogy aznap nem leszel éppen rossz passzban, nem figyelmetlenkeded el, nem nézel el valamit, szóbelin nem húzol nehéz tételt, stb. Nagyot lehet az ilyenen bukni, annyi mindenen múlik a siker. Egyszer sem biztos, hogy jobbat írsz attól, hogy a többi tárgyat hanyagolod. Lehet, hogy pont az az 1-2 (esetleg) pont kell majd ahhoz, hogy bekerülj, amit a másik módszerrel könnyebben meg tudnál szerezni.
2013. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én baromira szégyellném állásinterjúra bevinni a 3-as bizonyítványom, sőt, a gyerekeim előtt is kínosan érezném magam, ha ezt a példát látnák tőlem.
2013. júl. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát elárulom, hogy állásinterjún pont az érettségit, meg a 11-es bizonyítványt a kutya nem fogja elkérni...


Még a nyelvvizsga bizonyítványt sem! Majd szépen átváltanak angolra, vagy másra, aztán elbeszélgetnek.


Állásinterjún egyébként még a diploma jegyét sem biztos, hogy megkérdezik.

2013. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!