Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most érettségiztem le, ettől...

Most érettségiztem le, ettől független nem érzem magam még irodalmilag elég műveltnek. Hogyan tudnék részletes irodalmi tudást szerezni? Hol kezdjem el? (részletek a kérdésben)

Figyelt kérdés

A magyar iskolák nem igazán nyújtanak a részletes irodalmi műveltségre lehetőséget. Az oktatás minősége egyszerűen pocsék. Szeretném a "szótárkészletemet", és mind a Magyar, mind a külföldi irodalommal kapcsolatos lyukacsos tudásomat részletesen kibővíteni. Hogyan tudnék így már Iskola nélkül belekezdeni, és tovább folytatni?

(Használható választ kérek ha lehetséges :) )



2013. júl. 15. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgass szépirodalmat (valahol talán össze van gyűjtve a 100 regény, amit el kell olvasnod, mielőtt meghalsz, vagy valami ilyesmi :D)!
2013. júl. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Legokosabb, ha elmégy egy könyvtárba és ott körülnézel.

Klasszikusokat válassz, többféle témakörben.

Idővel kialakul, hogy mi az ami érdekel.

2013. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen olvasással :) és itt bármilyen könyvre, regényre gondolok, nem csak a klasszikus stílusban íródott szövegekre. Persze nem azt mondom, hogy egy Moliere vagy Vergilius olyan ártalmas lenne, de sokaknak épp miattuk megy el a kedvük az olvasástól, művelődéstől. Azt olvasd, ami érdekel, mert azok is jók. Én pl Éhezők viadala párti vagyok, többször olvastam már a trilógiát. De most olvastam ki egy Verne és egy Jane Austen regényt is. Szeretem Shakespeare szonettjeit, angol és magyar nyelven is. Tényleg az a lényeg, hogy az ember nyitott legyen mindenre, és csak azért, mert egy regény épp nem annyira jó, még ne vegye kedvét. Illetőleg szerintem az is fontos, hogy mindenféle témában olvass, akkor leszel igazán gazdag mind szókincsileg, mind pedig műveltség terén.
2013. júl. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan ember aki minden témában jártas és tájékozott. Természetesen csakis az olvasás az amit ajánlani tudok és is. A világirodalom klasszikusait olvasd..érdekesek is.
2013. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Irodalomból mire gondoltál?

Magyar vagy világirodalom?

Mindkettő elég terjedelmes. Esetleg olvass el néhány irodalomtörténeti könyvet

2013. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Egyébként nem is lehet minden szerzőt/ köynvet ismerni irodalomból.

Képtelenség (mert olyan sok van)

Azért ajánlom a francia klasszikusokat (Zola, Flaubert)

2013. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Magyar irodalom főleg, és a világirodalom fontosabb elemei amire gondoltam. Ami úgy alap lenne, de az oktatásból kihagyják, vagy oktatják, csak nem elég részletesen, mindössze futólag érintik.
2013. júl. 15. 22:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
hát én azt tudnám neked javasolni, amit én is csináltam. fogd meg a gimis irodalom tankönyveid, lapozd végig és minden írótól szedj össze pár művet, amit szívesen elolvasnám. én sorba akartam menni, de leragadtam kosztolányinál :)
2013. júl. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sokat! :) Én ezt teszem 23 évesen, egyetem mellett, bár annó az érettségim jó lett, abszolút nem voltam képben, főleg világirodalom téren nem. Annyi izgalmas mű van ami kimaradt középsulis időszakomból, ajánlom az Európa Diákkönyveket, olcsó is, és a választék is nagy :)
2013. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Nekem is nagyon jó lett az érettségim, viszont korántsem éreztem elegendőnek a középsulis oktatást.
2013. júl. 16. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!