Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás 23 évesen avagy...

Továbbtanulás 23 évesen avagy mit kezdjen magával egy humán beállítottságú ember?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagy bajban vagyok ezért segítséget szeretnék kérni! Szereztem egy diplomát de sajnos nem érdekel a munka, amit végezhetnék vele ezért szeretnék még tanulni valamit, amit hasznosíthatok (még egy diploma vagy szakirányú továbbképzés)

Nagyon érdekel a jog és a kémia. A kémiával az a probléma, hogy tökéletesen buta vagyok matematikából még az érettségi is nehezen ment belőle (mindig 2-es voltam belőle, akár az általánosban az almák számolásában akár középiskolában, illetve az egyetemen is kaptunk egy nagyon kevés integrálást, parciális integrálást, ezekből is kettes voltam). Viszont nagyon érdekesnek és hasznosnak találom a kémia szakot, ami valamilyen szinten passzol az előző diplomámhoz.


A másik a jog. Tudom, lenézett dolog de azt úgy átlátom, mint Littlewood a matematikát. Egy tanulmányomat publikálják is szaklapban. Tudom ezért most le leszek szidva de anno 18 éves koromban olyan helyzetet teremtettem, hogy eljárás induljon ellenem (nem okoztam semmilyen kárt) - őrizetbe is vettek :D - csak azért, hogy kipróbáljam magam a bíróságon, ami sikerült is majdnem kártérítést is kaptam :D.


Azóta megkomolyodtam de tényleg nem tudom mit kezdjek magammal.


Esetleg tudnátok ajánlani valamilyen szakot, szakirányú továbbképzést, ami hasznosítható?


Köszönöm!


2013. júl. 22. 05:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el tanulni mint a hülye (matekot is) érettségizz le újra, tegyél le egy nyelvvizsgát, ha még nincs - aztán felvételizz jogra, vagy kémiára, ha ez az álmod.


Ha ezekről álmodsz, akkor küzdj meg is értük :)

2013. júl. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jog érdekel, akkor foglalkozz azzal. Miért lenne lenézett? Én nem tapasztalom ezt...


Ügyvédjelölt

2013. júl. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az akadálya a jogi egyetemnek? A leírtak alapján ha ilyen perverz vonzalmad van a szakma irányába, akkor érdemes lenne hasznosítani, nem?:D
2013. júl. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a kémiával jobban jársz, bár, én inkább pl. vegyészmérnök alapszakot mondanék, kémia alapszak, vagy kémia-"akármi" osztatlan tanári képzés helyett.

Ha a jog érdekel akkor menjél joga, miét lenne lenézet?

Szeretném én látni azt az embert aki lenézi a saját ügyvédjét amikor szüksége van rá!

Egy is csipkelődés a részemről idézlek:"- csak azért, hogy kipróbáljam magam a bíróságon, ami sikerült is majdnem kártérítést is kaptam"

Kártérítést nem lehet "kapni" bíróságon, ha ellened folyt az eljárás. Kártérítést a károsultnak ítélhetnek meg. (az ügy sértettjének)

2013. júl. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
joggal épp ugyanúgy munkanélküli leszel, mint most, hacsak nincs ismerős.
2013. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt nem mondanám. Jogról nem csak ügyvédnek lehet menni, hanem rengeteg szakterülete van és ha az ember ügyes, és kiépít magának kapcsolatokat, akkor nem lesz gond. De ez persze nem csak a jogra igaz, hanem bármilyen más - igen, még bölcsész ;) - területre is.
2013. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A problémám az, hogy fizetősre vennének fel, lévén, hogy 400 pontom lenne (maximális tanulmányi pont - az új szabályozás értelmében beszámítják a korábbi diplomát) és a jogra rögzített pont van.

Még alszom rá párat.


"Kártérítést nem lehet "kapni" bíróságon, ha ellened folyt az eljárás. Kártérítést a károsultnak ítélhetnek meg. (az ügy sértettjének)"


A rendőri intézkedést később jogszerűtlennek minősítették.

2013. júl. 22. 16:54
 8/11 A kérdező kommentje:

"Jelenleg a kémiával jobban jársz, bár, én inkább pl. vegyészmérnök alapszakot mondanék,"


A vegyészmérnök különös kínzás lenne tekintettel a kettes szinten lévő matekomra. Tudom, az a "sima" kémia szakra is kevés. Egyedül pedig nem nagyon tudok felkészülni, több éve dolgozom és nemhogy az "iskolatársakkal" nem találkozom de a kortársaimmal is félévente/ 8-10 havonta egyszer (építőiparban dolgozom segédmunkásként :D ).


A kémia igazából egyfajta rajongás a részemről, úgy mint másnak a foci. A pálya széléről nézem a profikat de én még a labdát sem találnám el ha elém tennék. De a kémia ingyenes lenne, több évvel rövidebb.... mi van, ha belebukom?

2013. júl. 22. 17:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Megértem hogy ennyire tartasz a kémiától. Mi az eredeti diplomád?
2013. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de olyan szakon végeztem, amin csak páran voltunk és tartok tőle, hogy kiderülne a kilétem és.... :/


Annyit mondhatok, hogy humán szak.


Közben nézegettem a kémiás oldalakat és rájöttem, hogy ez tényleg nem menne nekem. Egyszerűen nem nekem való. Reál tárgyakból mindig rossz voltam, humánból pedig szintén rossz de középiskolában rájöttem, hogy érdekel és dicséretes ötös lettem (városi díjat kaptam, versenyekre jártam, a tanárom délutánonként foglalkozott velem). A joggal viszont kicsit elkésettnek érzem magam. Ami még bánt, hogy minden barátom külföldre költözik a tényleg sokat érő műszaki diplomájukkal nagy pénzeket kaszálnak én meg itt szerencsétlenkedek. Nem gondoltam volna, hogy ekkora luzer leszek....

2013. júl. 22. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!