Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi pontszámítás!...

Felvételi pontszámítás! Hogyan van ez?

Figyelt kérdés

Helló!


Egy olyan problémám lenne, hogy idén felvételizek és két matematikai érettségi eredményem van.


- Egy középszintű, 72 %-os (4-es), amit az érettségi bizonyítványomba írtak.

- Illetve még egy középszintű, 82 %-os (5-ös), amit a következő érettségi időszakban szereztem és így tanúsítványként van meg.


A pontszámításnál központilag viszont a 72 %-os eredményt számították be, nem a 82 %-osat.

Rákérdeztem a felvi.hu-n, hogy miért, azt írták vissza, hogy ebben az esetben a tanúsítványt nem tudják beleszámítani, mert az nem az érettségi bizonyítványba írt eredmény és hogy azt a középiskolai tanulmányaim lezárta után szereztem. Így a 82 %-os eredmény számítása nem lehetséges!


Van ilyen? Van erre valami jogszabály? Akkor lényegében tök feleslegesen csináltam meg a matek érettségit?


(Nem felvételi tárgyam a matek, tehát nem matek szakra megyek meg olyan helyre, ahol a matekot számítják, hanem kötelező érettségi tárgy (mint a magyar, töri, nyelv) és azért csináltam csak, hogy ha pár pontot is, de javítsak az eredményeimen.)


Kösz előre is és bocs, ha valahol félreérthetően fogalmaztam!


2013. júl. 22. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
szia! az érettségi átlagról beszélsz, ugye? mert annál csak a bizonyítványban szereplő érettségik átlagát számolják, a tanúsítvány nem számít ebben az esetben, sajnos így jártál.
2013. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor kvázi felesleges volt a matekot újra megcsinálnom. xD

Köszi a választ!

2013. júl. 22. 09:24
 3/10 anonim válasza:
Én is pont ugyanígy jártam. De hol van ez a tájékoztatónan leírva? Nem találom sehol.
2013. júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem beszámították az tanúsítványt matekból. Mondjuk nekem az érettségi pontom duplázták.
2013. júl. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Érettségi átlagba csak a biziben szereplő eredményeket nézik.

Sokaknak volt ilyen problémájuk, te vagy a 100-adik, aki felteszi ezt a kérdést.


Valaki leírta, hogy írt a felvinek, és ezt írták vissza, szóval sajnos ez van. Meg elvileg ez valami új szabály, ami év elején került hatályba.

2013. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De akkor meg tök feleslegesen mennek újraérettségizni az emberek, nem? Vagy duplázásnál mindegy, hogy tanúsítvány van vagy a bizonyítvány?
2013. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Duplázásnál mindegy. Ez a bizis cucc kizárólag az érettségi átlag számítására vonatkozik.
2013. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ezt év elején vezették be? Hát ez nagy ki.b.a.szás, én direkt tavaly ősszel érettségiztem le újra matekból, hogy majd ezzel javítsak az eredményeimen, erre év elején meg kvázi kimondják, hogy "hát bocs, mégse, de azért azt a tizenvalahányezret, amit befizettél, azt köszi"?! Menjenek az anyj.u.kba! -,-

2013. júl. 23. 08:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg év elején valamikor. Bár én ennyit tudok róla, valaki írta egy másik ilyen kérdésnél, akinek a Felvi válaszolt. Meg belinkeltek valami kormányrendeletet is, amiben szintén ez volt :(

De hogy ezt a Felvin bárhol írták-e, azt nem tudom...

2013. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na meg is van:

[link]

"az érettségi vizsgabizonyítványban szereplő vizsgaeredmények közül a négy kötelező és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy százalékos eredménye átlagát egész számra kell kerekíteni."

2013. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!