Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, hogy ne féljek...

Mit csináljak, hogy ne féljek ennyire a szóbelimtől?

Figyelt kérdés
Szombaton lesz a szóbelim németből,és állandóan azon stresszelek,hogy nem fog semmi se eszembe jutni.Nem bízok magamban,biztos vagyok benne hogy nem fognak felvenni.A szóbelire gondolok,és már csak a gondolattól remegek. Attól is tartok,hogy megnézik az ellenőrzőmet. Van osztályfőnöki dícséretem is meg igazgatói is,de múlthéten kaptam egy szaktanárit beírást. Ki akarom tépni a lapot,de akkor meg még nagyobb bajban lennék... Hogyan bízhatnék magamban jobban? Kérlek,ne szóljatok be! Köszönöm a válaszokat! 14/L
2010. febr. 25. 17:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Én tavaly felvételiztem, és én is rettegtem előtte. Sőt, egy ideig el se hittem, hogy úristen, én most felvételizni fogok! De így utólag visszagondolva, felesleges volt annyit aggódni. Szóval próbálj meg nem aggódni, bár nem hiszem, hogy ez menni fog, legalábbis nekem nem ment. ;)

Mindenesetre ne felejtsd el, hogy a felvételiztetők nem lesznek direkt bunkók, nekik is érdekük, hogy sokan jöjjenek abba a suliba.

Az ellenőrzőt elméletileg vinni kell, bár volt tőlem néhány helyen el se kérték, vagy csak gyorsan átlapozták. A dicsérteknek tuti örülni fognak, a szaktanári pedig remélhetőleg nem érdekli majd őket.:) A lapot semmiképpen se tépd ki, ha észreveszi később az ofőd, ami elég valószínű, tényleg nagy bajban leszel.

A szóbeli előtt pedig próbálj meg sokat aludni, öltözz fel elegánsan, és legyél nagyon.nagyon kedves és udvarias. Ne kezdj el vitatkozni a tanárokkal, ha valamiban kijavít, gyorsan helyeselj, adj neki igazat. Nekem ez bejött, ettől szimpatikus lettem neki.:D

Szóval, szerintem nem olyan nagy baj, ha izgulsz, csak ne túl nagyon. Ha látják rajtad, az se gáz (kivéve ha valami színészsuliba jelentkezel, ahol sokat kell szerepelni), legalábbis nálam nem volt az. Állítólag ha izgulsz egy kicsit, jobban tudsz teljesíteni. Teljesen más érzés benn ülni a tanárok előtt, de hidd el, sok minden eszedbe fog jutni, amit az ajtó előtt nem tudtál volna.

Sok szerencsét!:)

2010. febr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!