Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó egyetemre járni? Mik az...

Jó egyetemre járni? Mik az előnyei?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Ez milyen kérdés? Az, hogy diplomát kapsz?
2013. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Első rostán nem esel ki ha normális állást akarsz szerezni.
2013. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt kérdezte, milyen előnyei vannak a diplomának, hanem hogy milyen egyetemre JÁRNI.

Én voltam munkanélküli sima érettségivel, sehogy nem találtam munkát, míg körülöttem az egyetemisták két nap alatt találtak diákmunkát. Ez szerintem egy tök nagy előny. 30-100 között lehet keresni, persze nem árt, ha bejársz az egyetemre is.

Szerintem egyébként tök nagy hangulata van, én személy szerint szeretem az épületeket, jól néznek ki vagy épp jó helyen vannak. Nő tőle a komfortérzetem. :D

Meg hát én szeretek is tanulni, és egyetemen már sok olyasmit tanulsz, ami érdekel is, persze sok olyat is, ami egyáltalán nem, de muszáj. Szóval én örülök, hogy vége a keringésnek, és idén mehetek egyetemre...

2013. júl. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Igen..jó egyetemre járni... miért jó? Mert kapsz utána diplomát és nem kell szenet lapátolnod hátralevő életedre.

Megfelel?

2013. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Diploma, kényelmes életvitel (viszonylag)
2013. aug. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem szerettem egyetemre járni. Vagyis inkább a kolesz nem tetszett, hogy semmi privát szféra. Akkor jobban igényeltem volna egy saját kecót, ahová fel lehet vinni csajokat, és nem kell össze-vissza szervezkedni.

Maga a tanulás ment, bár a végére egyre nehezebben.

A diákmunkáról annyit, hogy elég idény jellegűek vannak (3 hétig van valami, utána fél évig semmi). Vagy pl. ott van a Tesco pénztárazás. Elvileg megkeresed a 60-80-at, gyakorlatilag havi 40. Mert ugyebár órabér, de egyben csak 7 órát lehet dolgozni, nem 8-at. Egyetem mellett meg ember legyen a talpán, aki heti 35 órát dolgozik, 30-at iskolapadban tölt, alszik is valamikor, úgy hogy jól teljesít a tanulásban. Szóval inkább csak nyáron lehet dolgozni.

Utána viszont jó esetben könnyebben lesz munkád mondjuk egy légkondis irodában. Az már azért nem rossz.

2013. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
Én szerettem egyetemre járni. Sajnos abba kellett hagynom, pedagógusi fizetésből tandíjat nem lehet finanszírozni. :(
2013. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ez olyan mint ha azt kérdezted volna, hogy jó dolog-e élni. Elég sok mindentől függ...
2013. aug. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen jó, nézzed meg vezetőinknek milyen jó..igaz ők az egytem melleti kiskocsmákban töltötték inkább idejüket de diplomát mégis "kaptak" !!!
2013. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!