Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem butaság csak azért elmenni...

Nem butaság csak azért elmenni fősulira, hogy elmondhassam van diplomám?

Figyelt kérdés

Persze,jó dolog az ha az ember több lábon is áll,de nekem semmi közöm nem lesz ahhoz a szakhoz ahova felvettek.Ráadásul tipikus büfészak. Anyuék mondták ,hogy próbáljam meg,legyen diplomám majd utána menjek OKJ-t elvégezni. Tesóm is mondta,hogy jó buli a főiskola,kár lenne kihagyni.

Viszont úgy érzem kicsit időpocsékolás az hogy 3,5 évet eltöltsek fősulin,csak azért,hogy elmondhassam van diplomám.


2013. aug. 2. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem tök fölösleges 3,5 évet erre elpazarolni. ha nem érdekel egyáltalán az, amire felvettek, és bukdácsolva végeznéd el, tökre nincs értelme. főleg akkor, ha nem is abban a szakmában akarnál elhelyezkedni.
2013. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Diploma kb annyiban fog téged előrébb juttatni egy okj-s munkánál, hogy ránéznek meglátják hogy nem szakirányú akkor elküldenek.

Neked miért lenne érdeked diplomával, mondjuk rendelő helyett, szalag munkát végezni? Erre válaszolj nekem


Azt végezd, amiben akarsz dolgozni és ami érdekel, ha bolti eladó akarsz lenni, akkor nehogy már főiskolára járjál

21/F

2013. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem szalag munkát akarok végezni,se gyárba nem szeretnék menni. :D

Műkörmös akarok lenni.

2013. aug. 2. 13:54
 4/12 anonim ***** válasza:

Vannak előnyei és hátrányai is..

Szerintem ők az előnyök miatt akarják ennyire..Ha van diplomád, lehet automatikusan felvesznek valahova(bár ez ritkább, de tudok olyanról aki nem szakmájában dolgozik,de csak a diploma volt feltétel,meg betanították) meg ugye több pénzt kellene kapnod is

2013. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem sok értelme van ha nem érdekel de vannak cégek (főleg állami, nem vicc) ahol TÖK MINDEGY milyen diplomád van, más fizetési kategóriába kerülsz.
2013. aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De. Jó buli a főiskola?

Akkor is jó lesz, mikor tanulnod meg vizsgáznod kell? Kár, hogy nem a bulikból áll :D Szerintem nem sokáig leszel ott, főleg, hogyha nem érdekel.

Milyen szakra fogsz járni?

2013. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Felesleges pénzkidobás, főleg ha nem ezt akarod csinálni.
2013. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Turizmus-vendéglátáson leszek. Ha elkezdem,próbálok beleadni 100%-ot,hiszem még csak nem is államira vettek fel,hanem önköltségesre. Így ha ha kibukok egy-két év után,az tényleg pénzkidobás. Kb. 10-20 percre lakok a sulitól,szóval albérletet,kolit nem kell plusszba fizetni.
2013. aug. 2. 14:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Turizmus-vendéglátásnak semmi értelme, fizetősön meg pláne. (főleg, ha nem is szeretnél menni) Inkább tanuld azt, amit szeretnél és abba adj bele mindent.
2013. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát pedig így tényleg pénzkidobásnak hangzik, ahogy írod. Műkörmös szeretnél lenni, erre kifizetsz egy csomó pénzt egy olyan diploma miatt, amihez "semmi közöd"?
2013. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!