Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire illegális valaki...

Mennyire illegális valaki mással megiratni a szakdolgozatot? Ha az, miért lehetnek neten emberek közszemlén akik elvállalják? És mi rá a biztosíték, hogy nem fog kiderülni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván 100%-ig illegális, mert a szakdoga célja az, hogy képes vagy önálló szellemi termék lértehozására. Nálunk kell plágiumnyilatkozatot tenni mellé, hogy nem közlöm más gondolatait a sajátomként. (Hivatkozási szabályok.) Az, hogy valaki más írja meg helyetted, nem tudom, hogy plágiumnak minősül-e, de tuti hogy csalás. Ha az illető nem úgy ollózza össze a netről, hanem rendesen utánajár és lehivatkozza a forrásokat, akkor elvileg nem buksz le vele. (De nem tartom valószínűnek, hogy így csinálják, mert ez nagyon idő és energiaigényes. )Ha összeollózza, akkor bukta, mert már le kell adni elektronikusan is, és átfuttatják egy progin, ami azt nézi, hogy van-e szövegegyezés máshol már megjelent szöveggel. Védéskor is lebukhatsz, ha lövésed sincs, miről van szó.
2009. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Illegálisnak éppen nem illegális, legalábbis nem büntetőjogi kategória. Aki vállalja, semmit nem kockáztat, a megbízó, ha lebukik, újra kell írnia a dolgozatát. Más szankiót nem alkalmaznak az egyetemek.

Én tavaly olyan helyzetben voltam, hogy egyszerűen képtelen lettem volna megírni a szakdogámat, a konzulensem semmit nem segített, ezért megbíztam valakit. Természetesen a szakdolgozatot alaposan tanulmányoztam, a védésre felkészültem, és jelesre értékelték. Nem szégyellem magam emiatt, mert az egyetemen semmiféle segítséget nem kaptam a szakdolgozathoz, az oktatás pocsék volt, csak a pénzt szedték be.

A hölgyet, aki megírta helyettem a szakdogát, azóta is szívesen ajánlom másnak is, mert ő nagyon korrekt munkát végzett.

2009. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Aki vállalja, semmit nem kockáztat, a megbízó, ha lebukik, újra kell írnia a dolgozatát. Más szankiót nem alkalmaznak az egyetemek." De igen, fegyelmi eljárás indul, melynek következménye az intézményből való elbocsátás is lehet.

Nálunk is rengeteg olyan konzulens volt, aki nem segített, többek közt az enyém is. Engem ez nem igazán tudott felzaklatni, teljesen egyedül, mindenféle segítség nélkül is meg kell h tudd írni. A konzulens max. tanácsokkal lát el, amelyeket nem vagy köteles megfogadni.

2010. jún. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!