Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam meg a szakdol...

Hogyan csináljam meg a szakdolgozatot 2 héten belül?

Figyelt kérdés
mert sajnos még nem kezdtem hozzá.. már van pár forrás anyagom, és egy kis egy oldalas vázlatom, de ennyi. tudom, soká kezdtem el, de én nem értek az ilyesmihez. ráadásul környezetvédelemmel kapcsolatosan írok, és alig van hozzá minta. valami jó ötlet, milyen vonalon induljak el vagy hogyan írhatnám meg könnyedén? és ha nem tudom leadni időben, az mivel jár? előre is köszi!
2011. ápr. 13. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Két hétig mint a kisangyal dolgozol. Nem lógsz a neten, nem mozizol meg sörözöl a haverokkal, hanem dolgozol.

Mondjuk megvan a véleményem arról, ha valaki két héttel a beadás előtt kezdi el írni a szakdolgozatát.

2011. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Két hét az sok idő. Dolgozol rajta egész nap, könyvtárban, neten keresel hozzá anyagokat.

Egyik csoporttársam múlt héten kezdte el csinálni, 3 nap alatt összehozta (éjjel-nappal dolgozott rajta, szó szerint), holnapra kész lesz a kötése és le is tudja adni a héten.

2011. ápr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Tűzz ki magadnak egy hetes határidőt és vesd bele magad!

Tipp: ne indíts el semmilyen időelszúró programot (msn, facebook, gyk :)), a telefonod pedig halkítsd le és vidd ki a lakás egy másik helyiségébe, hogy a gondolatmenetedből senki ne zökkentsen ki!

Én még nem írtam ugyan szakdolgozatot, de egy 10-15 oldalas dolgozat megírása általában egy éjszakát vesz igénybe. Szóval egy hét alatt ha ráállsz, nagyon jó kis dolgozatot lehet csinálni :)

2011. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. ne netezz, hanem állj neki, csináld éjjel-nappal

2. csinálj vázlatot úgy, hogy begépeled a fejezetek címeit, hogy miről akarsz írni, aztán töltsd ki szöveggel

3. tanulmányi osztályon érdeklődj a következményekről, ez mindenhol máshogy van - honnan tudjuk, hova jársz?

2011. ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
ne gyakorikérdéseken keress megoldást hanem végre állj már neki. mindegy h hogyan.
2011. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

környezetvédelemről elég jó könyvek,folyóiratok vannak


csinálj egy vázlatot,hogy milyen pontok kellenek bele,ezekhez keress neten és könyvtárban anyagot,illetve a konzulenssel egyeztess a pontokról,sokat tud segiteni


utána minden egyes pontot szépen kifejtve


ugye van szakdolgozat kiirásod? meg ugye megnézted mik a formai követelmények? igen vannak ilyenek is,ezek nélkül bele se kezdj


másik kérdésedre

semmi nincs ha nem most adod be csak ősszel,annyi hogy akkor van egy fél éved megirni és csúszol egy fél évet,csak ősszel államvizsgázhatsz


de nem 2 heted van egyébként megirni hanem 4,ugyanis 2 hetes halasztást lehet kérni (nálunk 2ezer forint a dija,én is kikértem)


és ugye szakdolgozat boritót már rendeltél? mert annak is nagyon határideje van,nincs kész 2 nap alatt

2011. ápr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha csak ezzel foglalkozol 2 hétig,akkor simán megtudod írni.
2011. ápr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan már, két hét alatt meg lehet váltani a világot. Nem lennél ekkora sz... ban, ha elkezdted volna előbb, de még nincs veszve semmi, nyugi. :)


Először is nézd meg, hogy a könyvtárban milyen könyvek vannak a témában, amik esetleg jók lehetnek (a legtöbb könyvtárnál neten is meg lehet nézni ezt). Legjobb talán a sulid könyvtára lenne, ott biztos sok minden megvan. Ezután (jó lenne még ma, de legkésőbb holnap reggel) zizeregj el a könyvekért.

Ha van netes forrás, akkor azt is áll neki keresni (ajánlom a "tudós google-t.


Az anyagokat nézd át, bővítsd ki a vázlatodat, ha kell, nagyjából tudd, miről fogsz írni (ehhez persze később még jöhet sok minden). Ezeknek szerintem most állj neki, 1-2 napot szánj rá maximum.


Ha ez megvan, akkor szépen minden reggel felkesz 7-8-kor, és nekiugrasz az írásnak, majd kis pihenőkkel estig nyomod. A netet erre az időre szerintem húzd ki, mert az ilyen dolgok, hogy "csak megnézek pár oldalt", rengeteg időt vesznek el és az neked most nincs.


HA tényleg nekiállsz most, és nem halogatod tovább, akkor sikerülhet. Egyébként lehet csúszni vele azt hiszem. Nálunk egy hetet lehetett a konzulens engedélyével maximum, de ez napi párezer forintba került.


Sok sikert!

2011. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyjából tudod, miről akarsz írni, nincs gond.


A két hétből vegyél le néhány napot a bekötésre, egy napot arra, hogy valaki elolvassa, egy napot arra, hogy te magad újra elolvasod. Jó esetben marad egy hét. Ezt oszd be a következőképpen: ma estig kitalálod, hogy nagyjából mit szeretnél írni az egyes fejezetekben. nem baj, ha még nincs hozzá konkrét anyagod, csak találd ki a gondolatmenetet fejezetekre lebontva.

Második nap: írány a könyvtár: az egyes fejezetekhez keress anyagot! Másolj, fotózz, szkennelj, hogy minden meglegyen otthon. Ez délelőtt megy. Délután ugyanezt tedd a neten, minden talált anyagot fejezetcsoportosításban ments le, hogy ne kelljen újra keresgélni, ha odáig jutsz az írásban. Sok táblázat, fotó, grafikon segíti a dolgodat. Harmadik-ötödik nap: írj, mint gűzű: az egyes fejezeteket próbáld a talált anyagokból feltölteni. Menet közben jegyezd fel a szöveg mellé a forrásokat, ne a végén kelljen újra keresgélni. A formázással most ne foglalkozz nagyon, azt a végén elintézed. A fejezeteket oszd el a napokra, ne az ötödik napon kelljen mind megírni és tartsd az ütemtervet. Hatodik nap. Most az elejétől olvasd el az egészet és finomíts a fogalmazáson, hogy a forrásanyagokból kimásolt szövegekből csak az maradjon, ami a gondolatmenetedet segíti. Hetedik nap: formázás, tartalomjegyzék, források, mellékletek.


(Ha kellene közvéleménykutatás a szakdolihoz, kérdezz meg néhány egymástól nagyon különböző embert, hogy olyan válasz is legyen, ami neked nem jutott volna eszedbe. Aztán hamisíts egy statisztikát.)

2011. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kérdésem sikerült megírnod?
2014. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!