Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megbuktam 1. félévben 2...

Ha megbuktam 1. félévben 2 tárgyból (mert sokat hiányoztam),2. félévben felvehetem a 2. -os tárgyakat meg az elsős tárgyakat együtt? (Egyetem)

Figyelt kérdés
Vagy csak külön a másodikosat? És külön az elsőset? Vagy nem is engednek tovább? Help! :) (Egyetem)
2009. okt. 29. 13:30
 1/2 anonim válasza:
Amennyiben indítják azokat az első féléves tárgyakat a második félévben is, természetesen felveheted a második féléves tárgyakkal együtt. Viszont lehet, hogy van olyan 2. féléves tárgy, ami 1. éves tárgyra épül. Ha pont olyan nincs meg, akkor a ráépülőt nem tudod felvenni.
2009. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ez attól függ, meghirdeti-e a tanszék a tárgyakat, és ha igen, akkor egymásra épülnek-e.

1.ha nem hirdeti meg,akkor nyilván nem tudod felvenni.

2.ha meghirdeti, de egymásra épül, akkor sajnos külön kell teljesítened időrendben (más néven előfeltételes a tárgy, és csak ha teljesül az előfeltétel, akkor lehet felvenni a rá épülőt), így csak külön félévben tudod elvégezni.

szerintem a tanulmányin,vagy a szakod adminisztrációján kérdezd meg, mert nálunk (ME BTK) így van, de máshol nem biztos.


remélem,érted, amit írtam, elég bonyolultra sikeredett:)

2009. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!