Délután 4-ig iskola?

Figyelt kérdés
Behoztak egy törvényt hogy délután 4-ig iskolába kell lenni. De ha például én a mamámmal meg tatámmal lakok és nyugdíjasok, állandóan otthon vannak, felügyelet alatt vagyok stb és bemennének reklamálni vagy nah kérnének felmentést erre a szarra akkor nem kéne ott legyek addig? (8.osztályos leszek most szeptemberben) nincs délutáni sport programom de mivel reggel már 5 kor fel kell keljek hogy beérjek a suliba mert nem valami közel lakunk ezért mire hazaérnék fél 6 lenne utána még tanuljak éjfélig ? Ezt nem lehet bírni! mit lehet tenni?

2013. aug. 26. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztük a Köznevelésért Felelős Államtitkárságot a részletekről, íme, a válaszok:


– Kötelező-e minden gyereknek délután 4 óráig az iskolában tartózkodnia?


– A köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (Nkt.) szeptember 1-jétől hatályos 27.§ (2) bekezdése szerint az általános iskolában 16 óráig foglalkozásokat, 17 óráig pedig felügyeletet kell biztosítani. A szintén szeptember 1-től hatályos 46.§ (1) bekezdés a) pont szerint a tanulóknak kötelessége a 16 óráig szervezett egyéb foglalkozásokon részt venni. Az egyéb foglalkozás lehet napközi vagy tanulószoba is. Ezek a szabályok minden évfolyamra vonatkoznak.


– Az iskola adhat-e felmentést a bent tartózkodás alól?


– Az Nkt. 55.§ (1) bekezdése szerint a szülő kérésére az igazgató adhat felmentést.


– Milyen indokkal kérhet a szülő felmentést?


– A törvény nem részletezi, hogy milyen indokkal kérhető, illetve milyen indokkal adható felmentés, az indok tehát bármi lehet, sőt tulajdonképpen nem is kötelező a kérést megindokolni. Természetesen célszerű. A legáltalánosabb eset, ha a valamelyik szülő, vagy nagyszülő otthon van és foglalkozik a gyerekkel. De a szülő kérhet felmentést akkor is, ha a gyereknek rendszeres délutáni elfoglaltsága van, például sportol. Arra vonatkozóan sincs szabály, hogy a felmentés egyes napokra vagy egész hétre vonatkozik-e, tehát bármilyen megoldás lehetséges.

2013. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is most leszek 8-os és nekem is lennének programjaim,még nem tudom hogy hozom össze.:/

Állítólag lehet kérni felmentést az iskola igazgatójától.

2013. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk miskolcon a Herman Gimiben ugye van 5.6.7.és 8. osztály is. Az igazgatóság azt mnodta hogy mindenkinek adnak felmentést, mert a tanárok nem maradnak bent 4-ig XD
2013. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Kérhettek felmentést. Amúgy fogd fel úgy, mint napközit.. Meg tanulsz ott mindent délutánig, aztán otthon már nem kell..
2013. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy akkora baromság úgy ahogy van hogy kis híján hánytam mikor megtudtam..
2013. aug. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Előző vagyok.Én is most leszek 8.-os és nem tudom hogy hozhatnám össze az edzéseimmel ezt..
2013. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

és akik ezt kitalálták annak a kölykei mind magántanulók.

pff..Meddig tűrik még ezt az emberek????

2013. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Hülyék ezek?

Ráadásul azt is meg akarják mondani hol legyek...

Legközelebb csak hétfõn és pénteken lehet wc-re menni vagy mi???

El van cseszve itt az oktatás....hoffman néni megmondta a tutit....

2013. aug. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem azt is megmondják mikor mehetek wc-re... Azért kaptam egy igazgatóit mert nem érdekelt hogy a tanár nem engedett ki wc-re és én még is kimentem. Bocsmá..xd szánalmas:)
2013. aug. 31. 14:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Az olyan tanárt kellene bepanaszolni,aki nem enged ki wcre.

Én egyáltalán nem tudok idegen helyen wczni,de van olyan,aki csak pl óra alatt tud.Mikor nyugi van.

Szerintem azért azt lehet látni vkin,ha tényleg pisilnie kell nagyon,nem pedig ürügyként használja azt vmire.

2013. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!