Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem bírom a matekot, akkor...

Ha nem bírom a matekot, akkor nekem nehéz lesz a fizika meg a kémia is? Hetedikbe megyek.

Figyelt kérdés
2013. aug. 28. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem feltétlenül. Pl. kémiában nagyon sok az elmélet, nem csak az ilyen számolási feladatok. Azokat én sosem értettem, de az elmélet miatt mindig sikerült összekaparnom egy négyest. És én sem vagyok egy matekzseni.
2013. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Nehéz, főleg 9iktől.
2013. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

7. osztályban a kémia kb. annyi, hogy elég ha tudod a 2-es szorzótáblát...ott maga a számolás logikája a lényeg.

A fizikában jobban kell a matek tudás, de ott lesznek a képletek, amibe be kell helyettesíteni a számokat. Azután meg csak menni fog.

2013. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...Nekem a matek sosem ment,de a fizika és kémia sem :) Persze sosem buktam meg :)
2013. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül. kémián például nagyon szerény matek van. én most leszek végzős vegyész, de általános iskolánál nehezebb matek ritkán van. max fizkémbe a differenciálegyenletek, az mondjuk tényleg kőkemény, de azt is le lehet szurkolni.
2013. aug. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!